Temat: badania radia

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 15, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ponadregionalne Radio Tok FM zwiększa przewagę nad ogólnopolskim Radiem Maryja

W czwartym kwartale ub.r. wśród największych rozgłośni, w porównaniu z tym okresem w 2015 roku, wyniki słuchalności poprawiły Radio Zet i Program III Polskiego Radia. Słuchalność sieci Eska spadła do 6,1 proc., najniższego poziomu od wielu lat.

Jak wynika z badania Radio Track, realizowanego przez Millward Brown, w czwartym kwartale ub.r. udział RMF FM (Grupa RMF) w czasie słuchania wyniósł 24 proc., co oznacza spadek z 24,7 proc. w czwartym kwartale 2015 roku. Słuchalność Radia Zet (Eurozet) wzrosła z 13,5 proc. do 13,6 proc., a radiowej Trójki z 7,8 proc. do 8 proc. Radiowa Jedynka zanotowała natomiast spadek z 9,5 proc. do 8,7 proc.

Wśród rozgłośni ponadregionalnych najlepszy wynik osiąga Radio Vox FM (Grupa Radiowa Time), które utrzymuje udział 4,2 proc. Nadal rośnie słuchalność Radia Tok FM (Agora, Polityka). W najnowszej fali wyniosła rekordowe 2,4 proc. (wzrost z 1,5 proc.). Rozgłośnia powiększyła przewagę nad ogólnopolskim Radiem Maryja (wzrost z 1,7 proc. do 1,8 proc.).

Najchętniej słuchana sieć radiowa – Eska (Grupa Radiowa Time) – zanotowała spadek z 6,7 proc. do 6,1 proc. To najgorszy wynik uzyskany przez Eskę od lat.
Taki udział – 6,1 proc. – po raz ostatni 40 stacji nadających dziś pod marką Eska miało w fali marzec-maj 2004 roku.

– Obserwujemy i analizujemy zmiany na rynku słuchalności radia, pracujemy nad poprawą wyników, ale nie ujawniamy tych planów publicznie – stwierdza Bogusław Potoniec, wiceprezes i dyrektor programowy Grupy Radiowej Time. Prezes Radia Eska Leszek Kozioł w wypowiedzi dla ”Press” w ub.r. komentował: ”Każdy kolejny rocznik wchodzący w grupę 15+ liczy mniej osób. Zjawisko w następnych latach będzie się nasilać. To jest największy problem dla nas i cokolwiek byśmy zrobili, audytorium odbiorców jest coraz mniejsze”.

Spośród sieci radiowych rok do roku udział zwiększyły: Audytorium 17 – z 5,6 proc. do 5,8 proc., Radio Wawa (Grupa Radiowa Time) – z 1,2 proc. do 1,3 proc. i Radio Pogoda (Grupa Radiowa Agory) – z 0,7 proc. do 0,9 proc. (KOZ)

 

 

(r,d, 15.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.