Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio rozpoczęło współpracę z Radiem i Telewizją Prowincji Syczuan

(fot. za pexels.com)

Chińskie Radio 95,5 FM codziennie nadaje muzykę z płyt wyprodukowanych przez Polskie Radio. To element współpracy pomiędzy polskim nadawcą, a Radiem i Telewizją Prowincji Syczuan (SRT).

Muzyka Polskiego Radia emitowana jest w Radiu 95,5 FM przez cały styczeń, codziennie o 14:15 i 19:30. Natomiast 7 stycznia o godz. 18 Program IV Polskiego Radia nadał w audycji "Muzyczne Biuro Podróży" pierwszą audycję o współczesnej muzyce chińskiej, która powstała właśnie przy współpracy z SRT.

W lipcu br. SRT organizuje międzynarodowy festiwal muzyczny w Chengdu, na który Polskie Radio wyśle polski zespół. Planowane są też inne formy współpracy.

Syczuan to to prowincja w środkowo-zachodnich Chinach, którą zamieszkuje 80 milionów mieszkańców. Jej stolicą jest Chengdu (14 mln mieszkańców), z którego nadaje Radio 95,5 FM i w której mieści się Konsulat RP.

(JM, 11.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio zdjęło "Urywki z rozrywki" z anteny. Mann i Bukartyk znaleźli na to sposób

Piotr Bukartyk i Wojciech Mann (fot. facebook.com/piotr.bukartyk / Ja Fryta from Strzegom - wikipedia.org)

"Urywki z rozrywki" - to część piątkowych, porannych audycji Wojciecha Manna na antenie radiowej Trójki. Ich autorem - przez 10 lat nadawania - był Piotr Bukartyk.

Od początku 2017 roku wiadomo było, że „Urywki z rozrywki” nie przetrwają „dobrej zmiany”, jaka ma miejsce w mediach narodowych. Dotkliwie odczuli ją także dziennikarze radiowej Trójki, których władze radia zwalniały z dnia na dzień; oraz słuchacze, którzy tracili ulubionych autorów audycji. W ten sposób z radiem pożegnali się m.in. działacze związkowi, którzy stanęli w obronie zwalnianych pracowników.

O końcu „Urywek” mówił ich autor, który napisał na Facebooku:

Nie wdając się w zbędne szczegóły mam dla Was dwie informacje Po pierwsze - moje występy w ramach "Urywków z rozrywki" po z górą dziesięciu latach właśnie dobiegły końca.

Jednak Wojciechowi Mannowi, który prowadzi poranny program Trójki udało się obejść zakazy i zmiany. Piotr Bukartyk poinformował:

(...) od najbliższego piątku będę prywatnym gościem Wojciecha Manna w Jego piątkowej audycji porannej, czego efektem będzie przesunięcie mojego (i Krzyśka oczywiście) występu na okolice godziny ósmej (...)

I tak w piątek, 13 stycznia, po piosence dnia nadawanej około godz. 8.35 Bukartyk  pojawił się na antenie, ale jako gość Wojciecha Manna.

- Będzie występ - zapytał Mann. - Jeśli można, to bardzo chętnie - odparł Piotr Bukartyk. - Chciałbym piosenkę zadydykować Jurkowi Owsiakowi, który namówił mnie do jej napisania - dodał.

Wojciech Mann na koniec zapytał, czy Bukartyk odwiedzi Trójkę i wykona kolejny utwór za tydzień. Bukartyk odparł: Chętnie!


(TAD, 13.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo