Temat: pożegnanie

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 01, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Bogdan Tuszyński - sprawozdawca sportowy Polskiego Radia

1 stycznia 2017 roku rano zmarł Bogdan Tuszyński - poinformowało Polskie Radio. Dziennikarz sportowy pracował w publicznej rozgłośni w latach 1953-1981. Był pomysłodawcą Studia S-13. Prowadził sprawozdania radiowe z kolarskiego Wyścigu Pokoju, które często zaczynał od słów:"Halo, halo tu helikopter".

Bogdan Tuszyński urodził się 4 lipca 1932 w Łodzi.  W latach 1951–1952 był redaktorem "Przeglądu Sportowego". Potem rozpoczął pracę w Polskim Radiu. Do 1981 roku pracował w nim jako sprawozdawca, ale pełnił też funkcje kierownika (1975–1977) i redaktora naczelnego redakcji sportowej (1979–1981). Prowadził niezwykle popularne w czasach PRL sprawozdania radiowe z kolarskiego Wyścigu Pokoju. Był nauczycielem zawodu dla wielu sprawozdawców sportowych - m.in. Włodzimierza Szaranowicza, obecnie dyrektora TVP Sport.

Był wyróżniony Srebrnym i dwa razy Złotym Wawrzynem Olimpijskim PKOl (1994 i 2000), był laureatem nagrody Radiokomitetu za radiową obsługę Igrzysk Olimpijskich w Montrealu (1976).

Po upadku PRL Tuszyński napisał kilkadziesiąt książek - m.in. "Prasa i sport", "Telewizja i sport", "Tytani mikrofonu", "50 razy Tour de Pologne", "Kusy", "Polscy olimpijczycy XX wieku".

(GK, 01.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: badania radia

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 02, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Śniadanie w Radiu Zet" ma wyższą słuchalność niż "Siódmy dzień tygodnia" Moniki Olejnik

Prowadzący "Śniadanie w Radiu Zet" (Fot. materiały prasowe)

Radio Zet w paśmie, w którym emituje w niedziele ”Śniadanie w Radiu Zet”, notuje lepsze wyniki niż miało rok temu, kiedy Monika Olejnik prowadziła ”Siódmy dzień tygodnia”.

”Śniadanie w Radiu Zet” nadawane jest od września 2016 roku w niedziele po godz. 9. W tym samym czasie program oglądać można w Polsat News. Prowadzą go na zmianę dwie pary dziennikarskie: Beata Lubecka (Polsat News) i Łukasz Konarski (Radio Zet) oraz Joanna Komolka (Radio Zet) i Bartosz Kurek (Polsat News). Do końca czerwca 2016 roku rozgłośnia nadawała w tym czasie ”Siódmy dzień tygodnia” Moniki Olejnik.

Z badania Radio Track realizowanego przez Millward Brown wynika, że w fali wrzesień-listopad 2016 Radio Zet w niedziele między 9 a 10 miało 17,1 proc. udziału w czasie słuchania podczas gdy w analogicznym okresie rok wcześniej – 13,5 proc.

W każdym kwadransie między 9 a 10 Radia Zet słuchało 1,29 mln osób (o 89 tys. więcej niż rok wcześniej).

– Od początku wierzyliśmy w taką formułę, zdawaliśmy sobie sprawę, że lekko nie będzie, ale wyniki te starania wynagrodziły – komentuje Daniel Adamski, dyrektor informacji Eurozetu. – ”Śniadanie w Radiu Zet” wymaga ścisłej współpracy dwóch ekip, doskonałego zgrania, to trudna realizacja, dbałość o detale, to nie tylko kamera w studiu, to coś więcej, niż radio. Dla mnie, jako autora tego projektu to największa satysfakcja, kiedy zespół, który produkuje program ma z tego ogromną frajdę, jest zgrany, wkłada w tę pracę całe serce. Dobry wynik jest wisienką na torcie. Wierzę, że uda nam się go utrzymać, bo konkurencja jest ogromna – dodaje Adamski.

(KOZ, 02.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo