Dział: MAGAZYN PRESS

Dodano: Grudzień 31, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mikołajewska nie ustąpi, Hugo-Bader dostał po pysku, Boniecki się spiera

Press 01-02/2017

Press

„Nasza misja nigdy się nie skończy, bo politycy nie przestaną kłamać” - mówi Dziennikarka Roku 2016 Bianka Mikołajewska, szefowa zespołu śledczego Oko.press. I przyznaje: „Każdego tygodnia docierają do mnie informacje, żebym zastanowiła się nad tym, co robię, bo skutki mogą być przykre”. Ona jednak zamierza wciąż mieć oko na polityków.

Press

Na rozmowę rekrutacyjną przyszedł doświadczony redaktor, z dwudziestoletnim stażem w „Wyborczej”. Przepytywali go ludzie z Gazeta.pl o kilkanaście lat młodsi. Pracy nie dostał. W najnowszym „Press” o paradoksie zwolnień zbiorowych w Agorze, za którymi stoją... zatrudnienia.

Press

Oszukują, by dowiedzieć się prawdy. Chcą demaskować, ale nie krzywdzić. - Dostałem po pysku od wszystkich. Także od własnego środowiska - przyznaje Jacek Hugo-Bader, któremu ostatnia próba zrobienia materiału wcieleniowego nie wyszła. Przeczytaj, dlaczego reportaż wcieleniowy jest pełen paradoksów.

Press

Michał M. Lisiecki wie, jak przekonać do „Wprost” władzę - ale z przyciąganiem czytelników idzie mu słabo. W „Press” polecamy tekst o tym, że cena za koniunkturalizm jest wysoka, a raz zdradzeni czytelnicy mszczą się na wydawcy okrutnie.

Press

Zdjęcia tłumów stojących w kolejce do youtubera po autograf w jego książce były przyczyną palpitacji u niejednego polskiego pisarza. Nawet ci najbardziej poczytni nie mogą marzyć o takiej frekwencji na spotkania autorskich. Youtuberzy jako autorzy książek wydają się być żyłą złota - ale nie zawsze są.

Press

Piasecki się bał, że utknie w RMF FM na zawsze. Machała postanowił dojrzeć jako menedżer. Wildstein chciał pomóc Rachoniowi. A Grass - budować nowy brand. Powody migracji dziennikarzy z mediów do mediów w 2016 roku były różne, lecz przebił je jeden: w styczniowym „Press” przeczytaj długą listę nazwisk tzw. ofiar dobrej zmiany.

Press

Nawet Mark Zuckerberg nie ustrzegł się najczęściej popełnianego błędu: używał tego samego hasła do kilku serwerów. I padł ofiarą hakerów. W styczniowym „Press” przekonujemy, że w przypadku dziennikarzy umiejętność zabezpieczania się przed włamaniem czy dostępem do danych jest tak samo ważna jak znajomość prawa prasowego.

Press

Dopóki nie ma większego zagrożenia utraty pracy, związki w mediach nie są specjalnie aktywne. A kiedy w grudniu w Polskim Radiu związkowców zwalniano dyscyplinarnie, radiowa „Solidarność” stwierdziła, że pracodawca ma prawo do pewnych działań. W mediach już nawet na solidarność związkowców liczyć nie można.

Press

Co trzeci dziennikarz korzystający z social mediów nie wyobraża sobie pracy bez nich. Czego szukają w kanałach społecznościowych, co najczęściej tam zamieszczają oraz inne cenne wskazówki dla social menedżerów firm prezentujemy w badaniu przeprowadzonym przez Press Institute pt. „Dziennikarze a media społecznościowe”.

Press

Kamila Gasiuk-Pihowicz to jedno z największych odkryć tego sezonu politycznego. Ryszarda Petru nie zdetronizuje, ale na pewno jeszcze o niej usłyszymy - oceniają fachowcy od marketingu politycznego. Analiza wizerunku myszki agresorki w styczniowym „Press”.

Press

Karierę na YouTube zaczynał do 200 hejtów i jednego pozytywnego komentarza. Dziś Martin Stankiewicz należy do najbardziej popularnych youtuberów, a firmy cenią go za pomysły na branded content. W „Press” opowiada, dlaczego, jeśli tworzysz kanał tylko z chęci zarobienia pieniędzy, to ci się nie uda.

Press

Cały czas przeglądają Facebooka, godzinami śledzą trendy na Twitterze - w innym celu niż reporterzy. Specjaliści do social mediów w mediach są jak dziennikarze pracujący w newsroomie, z tym że oni cały czas pozostają w trybie czuwania. W styczniowym „Press” opisujemy, jak pracują.

Press

Relacja z jubileuszowej, 20. gali konkursu Grand Press - Dziennikarz Roku: zdobywcy nagród specjalnych i nagród w kategoriach; jak głosowały redakcje na Dziennikarza Roku; nominowane materiały; mądre słowa laureata nagrody Grand Press XX-lecia ks. Adama Bonieckiego.

Zapraszamy do lektury.

(31.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: MAGAZYN PRESS

Dodano: Marzec 01, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzyk Szaranowicza, uległość Hlebowicza, kolczyki Kozyry

Press 03/2017

Press

Jest przekonany, że młodzi kibice oczekują od telewizji tego samego, co starsi - emocji i zbiorowej radości. Uważa więc, że młodych do transmisji telewizyjnych niezmiennie będzie przywoływać krzyk komentatora. W marcowym „Press” Włodzimierz Szaranowicz zdradza, w czym tkwi tajemnica tego krzyku.

Press

Były redaktor naczelny poznaje tajniki pilatesu, była reporterka produkuje torebki, były fotograf gustuje w winie, była prezes wystawia faktury na Antypodach, a były prezes został jubilerem. Jeśli już postanowisz odejść z mediów, to do czegoś, co ci da satysfakcję - tak zrobili bohaterowie naszego materiału.

Press

Administracja Donalda Trumpa określa niezależne media w USA jako „największą amerykańską partię opozycyjną”. Dziennikarze niektórych redakcji nie są już wpuszczani na konferencje prasowe. Jednak media w USA nie dają się zastraszyć - w „Press” o tym, jak ataki Trumpa wzmacniają zawodową solidarność.

Press

Oni wiedzą, dlaczego rosyjscy dziennikarze muszą przypinać lentoczki, a Sławomir Nowak ze swoim zegarkiem za 12 tys. zł nie ma się czym pochwalić wśród ukraińskich urzędników. Bo w przeciwieństwie do wielu polskich polityków, oni jeżdżą na Wschód i go rozumieją. W „Press” pouczająca rozmowa z Michałem Potockim i Zbigniewem Parafianowiczem.

Press

Autorzy komiksów dziennikarskich w zagranicznych mediach nie narzekają na brak zamówień - tam redaktorzy są już otwarci na tę nową formę. U nas wciąż nie. Przeczytaj, dlaczego w Polsce komiks reporterski dopiero zaczyna się przebijać.

Press

Na teren, gdzie zeszła lawina, przykrywając kilkumetrową warstwą śniegu luksusowy hotel Rigopiano w Apeninach, dostępu nie miały żadne media. Ale i tak to, co przeżyli dziennikarze relacjonujący tę tragedię, zostanie w nich na długo. W marcowym „Press” opisujemy, jak w ostatnich miesiącach trzęsienia ziemi we Włoszech obudziły media z letargu.

Press

90-letni Robert Lewandowski ze wzruszeniem patrzy na swoją 90-letnią żonę Annę, dotykając jej pomarszczonej ze starości twarzy.... Niemożliwe? U nas tego na razie nie zobaczymy, ale w holenderskiej telewizji nowy format Talpy „The Story of My Life” - który przenosi widzów do przyszłości - już ich oczarował.

Press

Niewiele jest aplikacji czy serwisów, które powstały z myślą o dziennikarzach - ale sporo jest takich, które ułatwiają ich pracę i wzbogacają materiały. Są darmowe i łatwe w zastosowaniu. Lektura obowiązkowa dla dziennikarzy, którzy lubią urozmaicać swoje materiały internetowe.

Press

Jeśli masz płacić youtuberowi za udział w reklamie już prawie tyle samo, co innemu celebrycie - wybierz go z głową. W marcowym „Press” znajdziesz poradnik, jak i którego twórcę internetowego wybrać do kampanii, by rzeczywiście pomógł marce. Bo nie zawsze tysiące subskrybentów mają znaczenie.

Press

W marcowym „Press” polecamy pierwszy ranking kanałów popularnonaukowych na YouTube. Top 12 najlepszych kanałów wskazali fachowcy od popularyzacji nauki w mediach. Podpowiedź dla wszystkich, którzy szukają jakościowych treści na YouTube.

Ponadto w „Press”: rozmowa ze zwycięzcą World Press Photo; jak walka Lidla z Biedronką zmieniła pozycjonowanie dyskontów; youtuberzy, którzy wyrośli na hejcie; fenomen pierwszego numeru „Przekroju”. Oraz specjalny dodatek: „Biura Reklamy Największych Polskich Mediów”.

Zapraszamy do lektury.

(01.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY