Temat: pożegnanie

Dział: PERSONALIA

Dodano: Grudzień 23, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Franca Sozzani, redaktor naczelna "Vogue Italia"

Franca Sozzani (fot. Manfred Werner / wikipedia)

22 grudnia zmarła Franca Sozzani, od 1988 roku redaktor naczelna "Vogue Italia". Miała 66 lat.

"Franca i ja zaczęłyśmy być redaktorkami naczelnymi w tym samym czasie, ale to nie oznacza, że od początku byłyśmy najlepszymi przyjaciółkami. Przez pierwsze lata raczej się mijałyśmy. Stopniowo, z pokazu na pokaz i z sezonu na sezon zaczęłyśmy się przyjaźnić, a przyjaźń przetrwała 30 lat" - wspomina Sozzani Anna Wintour, redaktor naczelna "Vogue" w serwisie internetowym magazynu. "Była ciepła, mądra i zabawna, była też najciężej pracującą osobą jaką znałam, wykonując wiele obowiązków na raz" - dodaje.

Sozzani urodziła się w w 1950 roku, karierę dziennikarską zaczynała w "Vogue Bambini" w 1976 roku. W 1980 roku została redaktor naczelną magazynu dla młodych kobiet "Lei", a w 1982 roku dostała stanowisko redaktor naczelnej męskiego odpowiednika tego pisma, czyli "Per lui". W 1988 roku została redaktor naczelną "Vogue Italia", a w 1994 roku otrzymała posadę redaktor naczelnej Conde Nest Italia, wydawcy pisma.

(JM, 23.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: prasa

Dział: PERSONALIA

Dodano: Grudzień 23, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Komar odchodzi z Motor Presse Polska - zakładał wydawnictwo 21 lat temu

Krzysztof Komar (fot. archiwum)

Z końcem 2016 roku z Motor Presse Polska odchodzi prezes i założyciel tego wydawnictwa Krzysztof Komar. Zastąpi go Maciej Mizuro.

Krzysztof Komar swoje odejście tłumaczy przejściem na emeryturę, na której chce się poświęcić żeglarstwu i wykładaniu na Collegium Civitas. - Chcę też podjąć się kilku przedsięwzięć, ale nie są one związane z mediami - mówi Komar.
Wydawnictwo Motor Presse Polska zakładał w kwietniu 1995 roku dla Motor-Presse Stuttgart. Od tego czasu był jego prezesem. Wcześniej pracował we wrocławskiej "Gazecie Robotniczej" (jako zastępca naczelnego), był wicedyrektorem ośrodka TVP we Wrocławiu, a później w Gdańsku.

Prezesem Motor-Presse Polska od 1 stycznia 2017 roku będzie Maciej Mizuro. W latach 2009-2012 był on w tym wydawnictwie dyrektorem finansowym. Obecnie kończy pracę dla giełdowej spółki MW Trade SA (świadczy usługi finansowe) - jest jej wiceprezesem. W przeszłości był m.in. prezesem Vogel Business Media. Swojego następcę Komar wytypował sam i zaakceptowali go szefowie holdingu Motor-Presse International.

- Jego kompetencje, wyobraźnia i siła charakteru pozwolą wydawnictwu rozwijać się pomyślnie w tych niezwykle trudnych czasach - mówi Komar.
Motor Presse Polska to wydawca m.in.: "Men's Health", "Women's Health", "Runner's", "Auto, Motor i Sport", serwisu Mojeauto.pl.

(GK, 23.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo