Temat: badania rynku i opinii

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 21, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Wyborcza" najczęściej cytowana w listopadzie

(fot. materiały prasowe)

W listopadzie najczęściej cytowana przez inne media była "Gazeta Wyborcza". Wyprzedziła pod tym względem Radio Zet i RMF FM - wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów. 

Na "Gazetę Wyborczą" inne media powoływały się w listopadzie 444 razy, głównie w związku z artykułem o życiorysie Mariusza Muszyńskiego, sędziego Trybunału Konstytucyjnego i zmiany w systemie podatkowym. Drugie miejsce zajęło Radio Zet (412 powołań), a trzecie - RMF FM (353).

W kategorii tygodników najczęściej powoływano się na "Newsweek Polska" - 158 razy. Najczęściej cytowanym miesięcznikiem był "Forbes" (38 razy), głównie z powodu rankingu "100 największych polskich firm prywatnych".

Wśród stacji telewizyjnych najczęściej wspominany był kanał TVN 24 – 224 razy, który swoją pozycję zawdzięcza wypowiedzi rzecznika rządu na temat wypadku w Izraelu, w którym brała udział delegacja z udziałem premier Beaty Szydło.

W kategorii stron internetowych zakwalifikowanych przez IMM jako portale opiniotwórcze najczęściej cytowany był portal Wp.pl – 150 razy, głównie w związku z informacjami o ekshumacjach ofiar katastrofy smoleńskiej.

(JM, 21.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 21, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krakowskie "Co jest grane 24" na święta robione przez artystów

O pracy nad specjalnym wydaniem CJG24 krakowska mutacja GW poinformowała na swoim koncie twitterowym (fot. Twitter)

Piątkowe wydanie krakowskiej "Gazety Wyborczej" i dodatek "Co jest grane 24" zostaną zredagowane przez artystów. - Chodziło o nowe, inne spojrzenie na miasto i kulturę - mówi Małgorzata Skowrońska, szefowa działu Kultura w krakowskiej "GW".

Nad świątecznym "Magazynem Krakowskim" - piątkowym wydaniem lokalnej "GW" - pracują m.in. poeta Jakub Kornhauser, pisarka Gaja Grzegorzewska, poetka Małgorzata Lebda, pisarka Marta Szreder i pisarka Żanna Słoniewska. Natomiast dodatek "CJG24" przygotowują: pisarka Dominika Słowik, artystka Marta Antoniak, tancerka Anna Wańtuch, pisarz Mateusz Kula i pianista jazzowy Piotr Orzechowski. - Chodziło nam o nowe, świeższe spojrzenie na to, co dzieje się w kulturalnym Krakowie. Robimy takie wydania pierwszy raz, zainspirowani "Gazetą Pisarzy" - jednorazowym wydawnictwem "Gazety Wyborczej", przygotowanym 23 kwietnia - mówi Małgorzata Skowrońska, szefowa działu Kultura w krakowskiej "GW".
Redakcja nie wyklucza podobnych wydań w latach następnych, o ile tegoroczne zostaną życzliwie przyjęte przez czytelników.

(JK, 21.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo