Temat: Grand Press

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 13, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grand Press 2016. Anna Śmigulec autorką najlepszego reportażu prasowego

Anna Śmigulec (fot. Adam Guz/Press)

”Wojny Galiny” Anny Śmigulec („Duży Format – Gazeta Wyborcza”) to najlepszy reportaż prasowy w konkursie Grand Press

„Wojny Galiny” to reportaż Anny Śmigulec opowiadający, jak Ukrainka o polskich korzeniach jest wyrzucana z Polski wraz z adoptowanymi na Krymie dziećmi, ponieważ nasz urząd znalazł w jej paszporcie wizę do Anglii.

Press

Pozostałe nominacje w kategorii Reportaż prasowy

„To nie wasza rodzina” – reportaż Stanisława Zasady („Tygodnik Powszechny”) o pociągu widmie, który z Czech przywiózł do Rawicza prawie setkę niemieckich niemowlaków. Niewiele z nich poznało prawdziwych rodziców.
„Dobry wieczór, morderco. Policjanci z Archiwum X wyjaśnili zbrodnię sprzed 22 lat” – reportaż Olgi Bierut („Duży Format – Gazeta Wyborcza”) opowiadający, jak najlepsi policjanci znajdują sprawców niewyjaśnionych morderstw sprzed lat.
Cykl „Zatoka świń” – Bożena Aksamit i Piotr Głuchowski („Duży Format – Gazeta Wyborcza”) opisują, jak samobójcza śmierć 15-letniej Anaid spowodowała, że na jaw wyszła działalność Krystiana W. i seksskandal w Sopocie.
Takie jest życie, córuchna” – reportaż Edyty Gietki („Polityka”) o siostrze przez lata gwałconej przez brata, której – gdy doniosła w końcu o tym policji – wyrzekli się matka i ojciec.
„Wygumkowana” – reportaż Małgorzaty I. Niemczyńskiej („Duży Format – Gazeta Wyborcza”) o Ewie Ossowskiej, zbyt ładnej i młodej, by mogła przejść do historii jako walcząca u boku robotników Stoczni Gdańskiej w 1980 roku.
„Dziary narodowe” – Konrad Oprzędek („Duży Format – Gazeta Wyborcza”) opowiada, co myślą o Polsce i o sobie młodzi płci obojga, właściciele tatuaży patriotycznych.

Press

(13.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: Grand Press

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 13, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grand Press 2016. Magdalena Rigamonti przeprowadziła najlepszy wywiad

Magdalena Rigamonti (fot. Adam Guz/Press)

Nagrodę Grand Press w kategorii Wywiad otrzymała Magdalena Rigamonti (”Dziennik Gazeta Prawna”) za wywiad „Zasady są jasne: wygrała ta partia i morda w kubeł”.

„Zasady są jasne: wygrała ta partia i morda w kubeł” to wywiad Magdaleny Rigamonti z dyrektorem TVP 2 Marcinem Wolskim, w którym dziennikarka wydobywa od niego wszystko, co chce.

 

Press

Pozostałe nominacje w kategorii Wywiad

„Naród między chrztem a bierzmowaniem” – wywiad Błażeja Strzelczyka („Tygodnik Powszechny”) z dominikaninem o. Ludwikiem Wiśniewskim o konserwatywnym Kościele, posłuszeństwie duchownych i o. Rydzyku, który mógłby stać się prorokiem zamiast politykiem.
„Rzepliński. Przekraczający granice, wszelkie” – wywiad Tomasza Kwaśniewskiego („Gazeta Wyborcza – Magazyn Świąteczny”) z Andrzejem Rzeplińskim, prezesem Trybunału Konstytucyjnego.
„Szydełko” – rozmowa Anny Dziewit-Meller („Wysokie Obcasy – Gazeta Wyborcza”) z ginekolożką ze Śląska o skutkach podziemia aborcyjnego w latach 50. XX wieku.

Press

„Nienawiść w puszczy” – wywiad Bożeny Aksamit („Duży Format – Gazeta Wyborcza”) z nawróconym myśliwym Zenonem Kruczyńskim.
„Zniesmaczona sympatyczka” – wywiad Rafała Wosia („Polityka”) z Kataryną, która mówi szczerze o trudach samodzielnego myślenia w czasach ideologicznych monobloków.
„Ja Piotrusia bardzo chciałam” – wywiad Renaty Grochal („Gazeta Wyborcza – Magazyn Świąteczny”) z matką piłkarza Macieja Szczęsnego, która radzi Jarosławowi Kaczyńskiemu, by nie decydował za kobiety, czy mają rodzić dzieci z chorobą Downa.

Press

(13.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo