Temat: Grand Press

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 13, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grand Press 2016. Iwona Szpala i Małgorzata Zubik laureatkami w kategorii Dziennikarstwo śledcze

(fot. Adam Guz/Press)

W kategorii Dziennikarstwo śledcze w konkursie Grand Press nagrodzono tekst ”Komu działkę” Iwony Szpali i Małgorzaty Zubik.

Tekst Iwony Szpali i Małgorzaty Zubik „Komu działkę” („Gazeta Wyborcza – Magazyn Świąteczny”) ujawnił mechanizm dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, czyli powiązania mecenasa, który przejął 50 prestiżowych warszawskich adresów, z urzędnikiem warszawskiego magistratu.

Press

Pozostałe nominacje w kategorii Dziennikarstwo śledcze

„Wiceminister wraca na salony” – materiał Jarosława Jabrzyka i Bertolda Kittela („Superwizjer” TVN) o byłym wiceministrze spraw wewnętrznych i administracji, który nie poniósł kary za swój pijacki wybryk i za państwowe pieniądze organizuje teraz konferencje o bezpieczeństwie z udziałem władz wymiaru sprawiedliwości.
„Jak nielegalnie kupiliśmy billing telefonu” – materiał Jarosława Jabrzyka, Bertolda Kittela i Beaty Biel („Superwizjer” TVN) udowadniający, że wystarczy kilka tysięcy złotych, żeby nielegalnie kupić rejestr połączeń dowolnego numeru w Polsce.
„Wielki strach w fabryce dokumentów” – tekst Michała Krzymowskiego („Newsweek Polska”) ujawniający, jak działa Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych zarządzana przez Piotra Woyciechowskiego, bliskiego współpracownika Antoniego Macierewicza.
Cykl: „Minister na włościach” – Wojciech Cieśla i Jakub Korus („Newsweek Polska”) ustalili, że minister środowiska Jan Szyszko w swoich zeznaniach podatkowych od lat mija się z prawdą.
Cykl: „Psychole” autorstwa Pawła Kaźmierczaka („Magazyn Ekspresu Reporterów” TVP 2), w którym dziennikarz próbuje wyjaśnić wstrząsającą historię 79-letniego mieszkańca Katowic przez 11 lat przetrzymywanego na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego w Rybniku, mimo że sąd nakazał jego uwolnienie.
„Tu nie ma sprawiedliwości” – materiał Anny Kality („Uwaga!” TVN); dziennikarka zatrudniła się w domu opieki dla osób z chorobą Alzheimera w Trzciance pod Warszawą, by pokazać, jakim torturom poddaje się tam pensjonariuszy.

Press

(13.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.