Temat: Grand Press

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 13, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grand Press Digital otrzymał Jarosław Kuźniar

Jarosław Kuźniar (fot. Adam Guz/Press)

Nagrodę Grand Press Digital 2016 otrzymał Jarosław Kuźniar z Onetu.

Jarosław Kuźniar jest pierwszym polskim dziennikarzem, który na tak dużą skalę używa transmisji za pośrednictwem Periscope’a i Facebook Live. Zaczynał od programu #Jaroscope, który najczęściej powstawał w drodze do pracy w TVN. W 2016 roku Kuźniar przeszedł do dziennikarstwa w pełni internetowego. Jego codzienny program „Onet Rano.”, to nowy w Polsce format łączący różne elementy dziennikarstwa. Jest na stronie głównej portalu, w aplikacji mobilnej, na Facebook Live, Periscopie, YouTube, w Vod.pl oraz w skróconej formie w nowej telewizji Zoom TV. Kuźniar tylko na Twitterze ma ponad pół miliona obserwujących. Jest założycielem start-upów Goforworld.com i Goforguide.com.

Press

Nagroda jest przyznawana za wykazanie się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej.
Do Grand Press Digital 2016 nominowano również twórcę i właściciela serwisu sportowego Weszlo.com oraz stację TVN 24 za aplikację mobilną Ameryka Wybiera.
Nominowanych do tej nagrody wybrała redakcja magazynu „Press” po zasięgnięciu opinii specjalistów od mediów cyfrowych, przedstawicieli polskich wydawców, nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji kreatywnych.
Sponsorem nagrody Grand Press Digital jest Google.

Press

(13.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: Grand Press

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 13, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grand Press 2016. Cykl „Afera Misiewiczowa” to news roku

Stanisław Skarżyński i Konrad Radecki-Mikulicz (fot. Adam Guz/Press)

Nagrodę Grand Press w kategorii News otrzymali Stanisław Skarżyński i Konrad Radecki-Mikulicz z Oko.press za cykl „Afera Misiewiczowa”.

Stanisław Skarżyński i Konrad Radecki-Mikulicz poinformowali, że członek rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej Bartłomiej Misiewicz nie obronił pracy licencjackiej ani magisterskiej na uczelni, na której, jak utrzymywał, studiował.

Pozostałe nominacje w kategorii News

„Nagła dymisja komendanta Maja” – informacja Marka Balawajdera „Fakty” (RMF FM) o tym, że Zbigniew Maj odchodzi ze stanowiska komendanta głównego policji, co może mieć związek z tajną operacją prowadzoną przeciwko niemu.

Press

„Nocny atak Macierewicza” – informacja Wojciecha Czuchnowskiego (Wyborcza.pl) o tym, że o 1.30 w nocy urzędnicy Antoniego Macierewicza weszli z żandarmerią wojskową do Centrum Kontrwywiadu NATO.
Cykl: „Podawał się za Żyda z Izraela i nikt tego nie sprawdził” – Krzysztof M. Kaźmierczak („Głos Wielkopolski”) ujawnił, że występujący od lat jako rabin Jacoob Ben Nistell nie zna hebrajskiego i nie jest żadnym żydowskim duchownym, tylko kucharzem z Ciechanowa.
„Prokuratorzy planują ekshumacje wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. Nawet wbrew woli rodzin ofiar” – informacja Joanny Komolki (Radio Zet).
Cykl: „Minister skarbu do dymisji” – informacja Agaty Kondzińskiej i Jacka Harłukowicza („Gazeta Wyborcza”) o tym, że jest już przesądzona dymisja ministra skarbu Dawida Jackiewicza.
„Fundusz Ochrony Środowiska Szyszki” – tekst Bianki Mikołajewskiej i Konrada Szczygła (Oko.press) ujawniający, że minister środowiska Jan Szyszko poparł wniosek o przyznanie prawie 300 tys. zł z funduszu ochrony środowiska na zajęcia w szkole o. Tadeusza Rydzyka, które prowadzi on sam i jego córka.

Press

(13.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo