Temat: Grand Press

Dział: PERSONALIA

Dodano: Grudzień 13, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grand Press 2016. Włodzimierz Szaranowicz z Nagrodą im. Bohdana Tomaszewskiego

Nagrodę z rąk Izabelli Sierakowskiej-Tomaszewskiej odebrał syn Włodzimierza Szaranowicza - Michał (fot. Adam Guz/Press)

Włodzimierz Szaranowicz otrzymał Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego.

Włodzimierz Szaranowicz od lat pracuje w TVP, ale warsztatu sprawozdawcy sportowego uczył się w Polskim Radiu. Jego komentarz sportowy jest inteligentny i emocjonalny zarazem, cechuje go duża kultura słowa. Potrafi wzbogacić odbiór każdego widowiska sportowego, które komentuje. Ma w dorobku obsługę 16 igrzysk olimpijskich (letnich i zimowych), a kierowany przez niego kanał TVP Sport skończył w tym roku dziesięć lat i należy do stacji, które w ostatnim czasie nie straciły ani widzów, ani wiarygodności.

Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego ustanowił magazyn "Press" w porozumieniu z Fundacją im. Bohdana Tomaszewskiego w roku śmierci tego znamienitego dziennikarza. Nagradzamy nią dziennikarzy sportowych cechujących się doskonałym warsztatem, elegancją w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturą zawodową i osobistą.

W drugiej edycji nagrody nominowani byli również Paweł Wilkowicz (Sport.pl) i Mirosław Żukowski („Rzeczpospolita”)

Sponsorem Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego jest Samsung – producent smartfona Samsung Galaxy S7 edge, który oferuje zaawansowany aparat fotograficzny, doskonały ekran Super Amoled, wydajny procesor i wodoszczelną obudowę.

Press

(13.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: prasa

Dział: PERSONALIA

Dodano: Grudzień 14, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Szułdrzyński nowym szefem "Plusa Minusa" "Rzeczpospolitej"

Michal Szułdrzyński (fot. materiały prasowe)

Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" (Gremi Media), został szefem "Plusa Minusa" - weekendowego dodatku dziennika. Dziennikarzom i redaktorom magazynu, którzy złożyli wypowiedzenia umów o pracę, redakcja daje czas do początku stycznia 2017 roku na przemyślenie decyzji i ewentualne wycofanie wymówień. 

Na początku grudnia br. z redakcji "Rz" zdecydowali się odejść: Dominik Zdort (szef "Plusa Minusa"), Beata Zubowicz (zastępca kierownika), Wojciech Stanisławski (sekretarz) i Filip Memches (publicysta). Zakończenie współpracy ogłosił też Robert Mazurek.

Następcą Zdorta został Michał Szułdrzyński - zastępca redaktora naczelnego "Rz" i szef głównego grzbietu gazety. - Michał Szułdrzyński przejmie obowiązki kierownika do końca tygodnia. Będzie kierował pracą redakcji równolegle z wykonywaniem swoich dotychczasowych obowiązków reakcyjnych i dziennikarskich - informuje Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej". Dominik Zdort jako jedyny z grona odchodzących zadeklarował, że nie wycofa swojego wymówienia. Pozostałym osobom, które chcą odejść redakcja daje czas do początku stycznia na przemyślenie swojej decyzji i ewentualne wycofanie wymówień. 

Zgodnie z zapowiedzią Bogusława Chraboty, „Plus Minus” utrzyma swoją linię redakcyjną i format. - Prowadzimy rozmowy z kilkoma osobami przeprowadzającymi wywiady, które mogłyby zastąpić Roberta Mazurka. O nazwiskach jednak nie chcę na razie mówić - podsumowuje Chrabota.

(JK, 14.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.