Temat: Grand Press

Dział: PERSONALIA

Dodano: Grudzień 05, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szaranowicz, Wilkowicz i Żukowski nominowani do Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego

Podczas gali Grand Press 2016 po raz drugi przyznana zostanie Nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego. Nagrodę ustanowił magazyn "Press" w porozumieniu z Fundacją im. Bohdana Tomaszewskiego w roku śmierci tego znamienitego dziennikarza. Nagradzamy nią dziennikarzy sportowych cechujących się doskonałym warsztatem, elegancją w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturą zawodową i osobistą.

Podobnie jak w ubiegłym roku o wskazanie dziennikarzy godnych otrzymania Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego redakcja "Press" poprosiła szefów polskich redakcji sportowych oraz cenionych dziennikarzy i komentatorów sportowych. Spośród otrzymanych zgłoszeń wybraliśmy trzech dziennikarzy, których nominujemy w tym roku.

Włodzimierz Szaranowicz – od lat pracuje w TVP, ale warsztatu sprawozdawcy sportowego uczył się w Polskim Radiu. Jego komentarz sportowy jest inteligentny i emocjonalny zarazem, cechuje go duża kultura słowa. Potrafi wzbogacić odbiór każdego widowiska sportowego, które komentuje. Ma w dorobku obsługę 16 igrzysk olimpijskich (letnich i zimowych), a kierowany przez niego kanał TVP Sport skończył w tym roku dziesięć lat i należy do stacji, które w ostatnim czasie nie straciły ani widzów, ani wiarygodności.

Paweł Wilkowicz (Sport.pl) należy do młodego pokolenia dziennikarzy multimedialnych, ale na ich  tle wyróżnia się jakością – to klasa mistrzowska. Wyznacza poziom nowoczesnego dziennikarstwa sportowego, łącząc pisanie (zaczynał w „Rzeczpospolitej”), komentowanie w telewizji (TVP i TVN), blogowanie i relacjonowanie w mediach społecznościowych (dla Sport.pl). Jego korespondencje z wielkich imprez, jak np. z igrzysk w Rio de Janeiro, to fascynujące opowieści daleko wykraczające poza obszar sportu. W skomercjalizowanym świecie nowych mediów nie zapomina o przestrzeganiu zasad etyki dziennikarskiej.

Mirosław Żukowski – od 20 lat szef działu sportowego w „Rzeczpospolitej”, przez lata najlepszego działu sportowego gazety codziennej w Polsce. Gromadził najlepsze pióra i był obozem szkoleniowym dla młodych talentów. Żukowski, dla dziennikarzy sportowych jest mistrzem erudycji i panowania nad językiem. Doskonały felietonista, który pisze ze swadą i odważnie nazywa po imieniu wszystkie bolączki współczesnego sportu. Jego diagnozy nie byłyby tak trafne, gdyby nie stała za nimi ogromna wiedza autora.

Spośród trzech nominowanych redakcja "Press" wyłoni zwycięzcę. Podczas gali Grand Press 13 grudnia br. laureat odbierze z rąk Izabelli Sierakowskiej-Tomaszewskiej replikę pucharu wręczanego zwycięzcom turnieju tenisowego Bohdan Tomaszewski Cup.

Sponsorem Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego jest Samsung – producent smartfona Samsung Galaxy S7 edge, który oferuje zaawansowany aparat fotograficzny, doskonały ekran Super Amoled, wydajny procesor i wodoszczelną obudowę.

Press

(CP, 05.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: konkursy i nagrody

Dział: PERSONALIA

Dodano: Grudzień 06, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Iwona Szpala i Małgorzata Zubik laureatkami Nagrody im. Dariusza Fikusa

W 2016 roku Iwona Szpala i Małgorzata Zubik odebrały również Nagrodę Radia Zet im. Woyciechowskiego

Laureatkami Nagrody im. Dariusza Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby zostały Iwona Szpala i Małgorzata Zubik z "Gazety Wyborczej".

Iwona Szpala i Małgorzata Zubik zdobyły Nagrodę Fikusa za cykl artykułów o nieprawidłowościach związanych z reprywatyzacją w Warszawie. "To ważne, bo w 2015 roku władza lokalna w osobie pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz i w postaci wiceprezydentów, z których część już nie pracuje w ratuszu, nie dostrzegała tego, o czym piszemy" - powiedziała podczas wręczenia nagrody Iwona Szpala.
Laureatki otrzymały 10 tys. zł.

(JM, 06.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo