Temat: spory sądowe

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 01, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Bachurski wygrał z Dorotą Kanią proces o zniesławienie

Sąd Rejonowy w Warszawie uznał, że Dorota Kania, dziennikarka "Gazety Polskiej", zniesławiła Piotra Bachurskiego, wydawcę "Warszawskiej Gazety" w książce "Resortowe dzieci. Media". Wyrok jest nieprawomocny. Kania zapowiada odwołanie się od niego.

Dziennikarka napisała, że Piotr Bachurski (obecnie wydawca i redaktor naczelny "Warszawskiej Gazety") był powiązany z komunistyczną bezpieką. Piotr Bachurski oskarżył o zniesławienie wszystkich troje autorów książki: Dorotę Kanię, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza. Sąd rejonowy ogłosił wyrok, z którego wynika, że Bachurski nie był powiązany z bezpieką, a informacje o nim w książce zostały zamieszczone z zamiarem poniżenia go w opinii publicznej i spowodowały utratę zaufania społecznego, potrzebnego do wykonywania zawodu. Sąd uniewinnił dwóch pozostałych autorów książki, a Dorocie Kani przypisał autorstwo notki. Sąd zasądził wobec niej 10 tys. zł nawiązki i podanie wyroku do publicznej wiadomości. 
Wyrok nie jest prawomocny, Dorota Kania zapowiada w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl, że będzie składała od niego apelację.
Procesy z wydawcą książki "Resortowe dzieci. Media" wygrali już m.in. Piotr Pytlakowski, Jacek Żakowski i Monika Olejnik.

(JK, 01.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.