Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 29, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Niemiecka telewizja publiczna rezygnuje z transmitowania igrzysk olimpijskich

ZDF

Niemieckie stacje telewizji publicznej ARD i ZDF nie będą transmitować igrzysk olimpijskich w latach 2018-2024. Niemiecki nadawca uznał cenę za licencję, której domagało się Discovery, za zbyt wysoką.

Niemiecka telewizja publiczna transmitowała igrzyska od 1964 roku. Szef ZDF Thomas Bellut powiedział, że cena zaproponowana przez Discovery była "o wiele za wysoka". Jak pisze agencja DPA, niemiecka telewizja publiczna oferowała za licencje na cztery edycje igrzysk 200 mln euro, amerykański koncern domagał się 300 mln euro.
Podczas ostatniej letniej olimpiady w Rio de Janeiro ARD i ZDF oferowały 1000 godzin transmisji. Igrzyska będzie transmitować Eurosport - część zawodów dostępna będzie dla widzów tylko w płatnych programach nadawcy.

(PAP, JM, 29.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.