Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 29, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Niemiecka telewizja publiczna rezygnuje z transmitowania igrzysk olimpijskich

ZDF

Niemieckie stacje telewizji publicznej ARD i ZDF nie będą transmitować igrzysk olimpijskich w latach 2018-2024. Niemiecki nadawca uznał cenę za licencję, której domagało się Discovery, za zbyt wysoką.

Niemiecka telewizja publiczna transmitowała igrzyska od 1964 roku. Szef ZDF Thomas Bellut powiedział, że cena zaproponowana przez Discovery była "o wiele za wysoka". Jak pisze agencja DPA, niemiecka telewizja publiczna oferowała za licencje na cztery edycje igrzysk 200 mln euro, amerykański koncern domagał się 300 mln euro.
Podczas ostatniej letniej olimpiady w Rio de Janeiro ARD i ZDF oferowały 1000 godzin transmisji. Igrzyska będzie transmitować Eurosport - część zawodów dostępna będzie dla widzów tylko w płatnych programach nadawcy.

(PAP, JM, 29.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 29, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Widzowie złożyli już dwa razy więcej skarg do KRRiT na "Wiadomości" niż rok temu

Michał Adamczyk - prezenter "Wiadomości" TVP 1 (fot. za wiadomosci.tvp.pl)

Do 25 listopada br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała już 83 skargi na "Wiadomości" TVP 1. To ponaddwukrotnie więcej niż w całym 2015 roku.

W pierwszym półroczu br. na główny program informacyjny Telewizji Polskiej wpłynęło tylko siedem indywidualnych skarg. Dotyczyły m.in. materiału z zamachu w Nicei (zawierał drastyczne zdjęcia), materiału o maturach (pokazano dowód osobisty maturzysty), były też ogólne zarzuty, np. dotyczące kolejności informacji.
Natomiast w drugim półroczu liczba skarg lawinowo wzrosła. 23 skargi złożono na wydania "Wiadomości" z 7 i 8 lipca z materiałem „Polska droga do NATO” i relacją z konferencji prasowej prezydentów Polski i USA podczas szczytu NATO w Warszawie. KRRiT, działająca jeszcze w poprzednim składzie, uznała te materiały za jednostronne.

Tyle samo skarg wpłynęło na materiał o naczelnym "Gazety Wyborczej" Adamie Michniku (emisja 17 października). Na wyemitowany 30 października materiał o organizacjach pozarządowych poskarżyło się 11 osób, a na kolejny materiał na ten sam temat (z 4 listopada) 14 osób. Ponadto wpłynęły pojedyncze skargi na wydania "Wiadomości" z 29 sierpnia; 4, 9, 22 i 24 września.

W całym 2015 roku, przed zmianą zarządu TVP i kierownictwa "Wiadomości", na ten program skarżono się 35 razy.

Jak informowaliśmy, krytyczną opinię o "Wiadomościach" w niedzielnym wydaniu programu wygłosił wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Mówił o propagandzie i nazwał "Wiadomości" "domem wariatów". "To jest kompromitacja telewizji publicznej" – stwierdził.

(RUT, 29.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.