Temat: spory sądowe

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 28, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Der Spiegel" przegrał przed sądem z producentem Adblock Plus

"Der Spiegel" przegrał przed sądem z producentem Adblock Plus

Wydawca tygodnika "Der Spiegel" przegrał proces z firmą Eyeo, producentem Adblock Plus, popularnego oprogramowania blokującego wyświetlanie reklam w przeglądarkach internetowych.

Wydawnictwo Spiegel Verlag domagało się wstrzymania dystrybucji oprogramowania Adblock Plus, wskazując, że jego stosowanie naraża je na utratę wpływów reklamowych. Sąd w Hamburgu odrzucił argumentację. Uzasadnienia wyroku nie ujawniono. Dotychczas w podobnych sprawach niemieckie sądy uznały, że blokowanie reklam w przeglądarkach jest legalne, gdyż wydawcy treści nie zawierają z czytelnikami umowy, która zobowiązywałaby ich do oglądania przekazów reklamowych.

Jest to już kolejne sądowe zwycięstwo Eyeo w procesie wytoczonym przez niemieckie media. Wcześniej przed sądami przegrywały m.in. grupy telewizyjny RTL Group i ProSiebenSat.1 oraz wydawcy dziennika "Die Süddeutsche Zeitung". Częściowe zwycięstwo w drugiej instancji (dotyczące jedynie programu Acceptable Ads) udało się uzyskać jedynie koncernowi medialnemu Axel Springer.

(LL, 28.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.