Temat: książki

Dział: PERSONALIA

Dodano: Listopad 16, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Meller został dyrektorem wydawniczym Grupy Wydawniczej Foksal

Marcin Meller (fot za facebook.com/marcin.meller1)

Marcin Meller został dyrektorem wydawniczym Grupy Wydawniczej Foksal. Nowym prezesem Grupy został natomiast Krzysztof Leśniewski.

Marcin Meller zastąpił Anitę Musioł. Meller jest felietonistą tygodnika "Newsweek Polska", współprowadzącym weekendowe wydania "Dzień Dobry TVN" i gospodarzem "Drugiego śniadania mistrzów" w TVN 24. Przez 12 lat był reporterem "Polityki", później - pierwszym naczelnym polskiej edycji "Playboya".
Krzysztof Leśniewski związany jest z rynkiem wydawniczym książek od 2000 roku – najpierw z Wydawnictwami Szkolnymi i Pedagogicznymi, a od 2009 roku jako prezes zarządu Wydawnictwa Zielona Sowa. Na stanowisku prezesa zastąpił Mariusza Pietuszyńskiego.
Od sierpnia br. głównym udziałowcem Grupy Wydawniczej Foksal jest Empik SA. Do Grupy Wydawniczej Foksal należą m.in. wydawnictwa W.A.B., Buchmann i Wilga.

(JK, 16.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.