Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 15, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP zachęca pracowników do dobrowolnego odejścia

W Telewizji Polskiej rozpoczyna się program dobrowolnych odejść – dowiedział się "Presserwis".

Zgodnie z decyzją zarządu Telewizji Polskiej z programu będą mogli skorzystać etatowi pracownicy TVP, którzy wystąpią z takim wnioskiem do 12 grudnia br. i otrzymają zgodę pracodawcy. Rozwiązanie umowy o pracę nastąpi do 31 grudnia br. 

Biuro prasowe telewizji nie odpowiedziało nam w poniedziałek, jakie odprawy przewidziano dla odchodzących ani jakiego zmniejszenia zatrudnienia w wyniku tego programu spodziewa się zarząd TVP. Z naszych informacji wynika, że podstawową propozycją dla odchodzących jest odprawa w wysokości dziewięciomiesięcznego wynagrodzenia. Z kolei pracownicy będący w okresie ochrony przedemerytalnej mają otrzymywać kwoty zależne od tego, ile lat brakuje im do osiągnięcia wieku emerytalnego.

Na koniec września br. TVP zatrudniała 2893 osoby (na 2869 etatach).

(RUT, 15.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.