Temat: prasa

Dział: PERSONALIA

Dodano: Październik 12, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Fusek po 27 latach musi się pożegnać z "Gazetą Wyborczą"

Wojciech Fusek (fot. Bartosz Bobkowski/Agencja Gazeta)

Agora SA rozstaje się z Wojciechem Fuskiem, zastępcą redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej". - Poinformowano mnie, że na kolejnym etapie rozwoju gazety nie ma już dla mnie miejsca - mówi "Presserwisowi".

Wojciech Fusek podkreśla, że żegna się z "GW" w przyjaźni i zgodzie, choć nie bez żalu: - W zgodzie, bo mam tu wciąż mnóstwo przyjaciół. Nie bez żalu, gdyż pracowałem w "Gazecie" 27 lat i trudno udawać, że żegnam się z nią bez emocji.
Wojciech Fusek pracował w "GW" od 1991 roku. W 1993 roku został szefem "Gazety Stołecznej". Od 1997 roku koordynował działania redakcji lokalnych. W 2001 roku został szefem wszystkich oddziałów lokalnych dziennika, a pięć lat później - dyrektorem wydawniczym i wydawcą wydań lokalnych. Budował markę serwisu Sport.pl. W 2013 roku został jednym z zastępców redaktora naczelnego gazety. Odpowiadał za jej cyfryzację - m.in. koordynował opracowywanie i wdrażanie płatności za internetowe treści "Wyborczej". Od stycznia 2014 roku do teraz był dyrektorem wydawniczym "GW". 

Obejmie go fala rozpoczynających się zwolnień grupowych w Agorze, ale już przebywa na urlopie. Spółka nie chce komentować powodów zakończenia współpracy z Wojciech Fuskiem.

Redaktor naczelny "GW" Adam Michnik ma jeszcze trzech zastępców: Jarosława Kurskiego (pierwszy zastępca), Piotra Stasińskiego i Jerzego B. Wójcika.

(JK, 12.10.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.