Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 04, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

I European VR Congress odbędzie się w Warszawie

(fot. vrcongress.pl)

3-4 listopada 2016 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się European VR Congress. To będzie duże wydarzenie poświęcone błyskawicznie rozwijającej się technologii wirtualnej rzeczywistości (VR).

Podczas trwającej dwa dni konferencji European VR Congress zaproszeni goście będą mogli wysłuchać wykładów ekspertów, zapoznać się z najnowszymi trendami oraz dowiedzieć się, jak w przyszłości VR będzie wpływać na poszczególne dziedziny życia.
Wirtualna rzeczywistość jest szeroko wykorzystywanym narzędziem w rozrywce i praktyce. Coraz częściej dostrzega się jej olbrzymi potencjał w filmie, reklamie czy marketingu. Dyskutuje się także o tym, jak wpłynie ona na przyszły kształt polskich i światowych mediów.

European Congress to pierwsza konferencja w Polsce, która tak szeroko i całościowo podchodzi do zagadnienia wirtualnej rzeczywistości. Kongres gościć będzie czołowych producentów sprzętu oraz twórców najbardziej innowacyjnych produkcji VR z Polski oraz z zagranicy.

Na towarzyszącym konferencji Expo zaproszeni goście będą mogli osobiście przetestować najnowocześniejszy sprzęt do tworzenia w technologii VR oraz zapoznać się z materiałami w niej zrealizowanymi. 

Konferencja odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik. Jej organizatorem są Konferencje Agora. Szczegóły na stronie internetowej wydarzenia.

(04.10.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 07, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Aplikacja Onetu obsługuje komendy głosowe

Największą zmianą jest wprowadzenie funkcji artykułów w wersji audio (fot. materiały prasowe)

W nowej aplikacji Onet (wersja 4.0) wprowadzono nowy layout i funkcje. Najważniejszą z nich jest obsługa komend głosowych.

Nowa funkcja po wypowiedzeniu do urządzenia mobilnego słów "Onet czytaj" włącza odtwarzanie wersji audio artykułu, który otworzyliśmy. Ta sama komenda wypowiedziana do głównego ekranu aplikacji włącza program "Onet24" w wersji audio - aktualizowany kilka razy dziennie serwis informacyjny.
- Nie oczekujemy, że wszyscy będą słuchać informacji Onetu, po prostu dajemy użytkownikom taką możliwość - wyjaśnia Aleksander Kutela, prezes Onet.pl. - Ta funkcja jest przydatna do długich, magazynowych tekstów, albo gdy nasze ręce są zajęte, np. gdy gotujemy w kuchni albo jedziemy samochodem - mówi Jovan Protic, COO Grupy Onet-RASP.
W Onet 4.0 jest możliwość oglądania produkcji wideo z jesiennej ramówki portalu, też w formie streamingu na żywo. 
Aplikacja została zintegrowana z innymi programami Onetu - Onet Pogoda, Onet Poczta i Onet TV. Można do nich przejść, klikając specjalne ikony w górnym rogu głównego ekranu aplikacji. Dostosowuje się do jakości połączenia internetowego - np. gdy urządzenie jest podłączone do Wi-Fi, to treści wideo włączają się automatycznie, a zdjęcia są w lepszej rozdzielczości. Wideo osadzone w artykułach jest przypinane do góry ekranu, dzięki czemu równocześnie można czytać treść i oglądać wyświetlany klip. Gdy lektor czyta artykuł lub odtwarzany jest Onet24, po aplikacji można się poruszać i przeglądać inne publikacje. Odsłuchiwanie działa też, gdy aplikacja uruchomiona jest w tle. Jeśli użytkownik wyrazi na to zgodę, informacje w zakładce Regionalne mogą być dopasowywane za pomocą geolokacji.
Aplikacja jest bezpłatna, wyświetlają się w niej reklamy, m.in. w formie "Partnera aplikacji". Pierwszym z nich jest Empik - logo pojawia się na ekranie startowym, a belka z banerem na głównym ekranie i przy artykułach.
Aplikacja dostępna jest na urządzeniach z systemami Android lub iOS, została zbudowana od podstaw przez wrocławski zespół Dreamlab, centrum rozwoju nowych technologii internetowych i multimedialnych Grupy Onet. Poprzednia wersja aplikacji Onet była opracowana przez firmę zewnętrzną.

(JM, 07.10.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo