Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Październik 04, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora przeprowadzi zwolnienia grupowe

Zwolnienia grupowe mają nie obejmować redakcji serwisu Wyborcza.pl (fot. Piotr Król/Press)

4 października 2016 roku zarząd Agory SA zwrócił się do związku zawodowego działającego przy spółce i do rady pracowników o przystąpienie do konsultacji w sprawie zwolnień grupowych. Planuje zwolnić do końca br. 135 pracowników (6,8 proc. zatrudnionych na dzień 3 października 2016 roku).

W komunikacie do akcjonariuszy spółka pisze: "Przyczyną planowanych działań restrukturyzacyjnych, w tym ograniczenia zatrudnienia, są utrzymująca się rynkowa recesja w wydatkach na reklamę prasową oraz spadek sprzedaży egzemplarzowej prasy. Biorąc pod uwagę obecną kondycję rynku prasy papierowej, negatywne prognozy dotyczące perspektyw jego dalszego rozwoju oraz postępującą cyfryzację mediów, Zarząd Spółki uznał, iż niezbędne jest podjęcie kolejnych działań przyspieszających proces transformacji działalności prasowej Agory. Ustabilizowanie wyniku finansowego działalności prasowej wymaga głębokiej zmiany w modelu pracy redakcji oraz w wydaniach "Gazety Wyborczej", co wiąże się z ograniczeniem zatrudnienia w segmencie Prasa oraz reorganizacją pracy zespołów redakcyjnych. W ramach prowadzonego procesu transformacji działalności prasowej Spółka skoncentruje się na rozwoju dziennika "Gazeta Wyborcza", rezygnując jednocześnie z wydawania bezpłatnego dziennika "Metrocafe.pl" z dniem 14 października 2016 roku."

(GK, 04.10.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: konkursy i nagrody

Dział: PRASA

Dodano: Październik 04, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fotosprint 2016 to I Otwarte Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Fotografowaniu

8 i 9 października br. odbędą się po raz pierwszy Otwarte Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Fotografowaniu. Jurorami będą Wojciech Grzędziński i Arkadiusz Ławrywianiec.

Impreza Fotosprint 2016 to pionierski projekt. W konkursie uczestnicy będą mogli zgłosić tylko jedno zdjęcie, wybrane spośród tych zrobionych po ogłoszeniu tematu. Na realizację zadania przewidziano 24 godziny. Temat główny zostanie ogłoszony na starcie „Fotosprintu” 8 października br. o godz. 10.00, w centralnym punkcie Katowic w siedzibie Śląskiego Oddziału ZPAF (ul. św. Jana 10). Alternatywnym, drugim miejscem startu będzie Częstochowa, Budynek Odwachu przy Pl. Biegańskiego.

Podczas finału pokazane będą wszystkie dopuszczone zdjęcia i oceniane będą publicznie. Konkurs jest przeznaczony dla zawodowców i amatorów. To dobra okazja do doskonalenia warsztatu, a jednocześnie źródło inspiracji. Finał zaplanowano na 9 października na godz. 18 w Pubie Sportowym Stacherczak w Częstochowie (al. Kościuszki 1). Organizatorem konkursu jest Fundacja Festiwal Sztuki Fotoreportażu.
Więcej informacji, w tym regulamin konkursu oraz formularz rejestracyjny na stronie: www.festiwalsztukifotoreportazu.org.

(04.10.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo