Temat: telewizja

Dział: PERSONALIA

Dodano: Wrzesień 27, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jerzy Nachel, były dyrektor TVP Katowice, odchodzi z Telewizji Polskiej

Jerzy Nachel, były dyrektor TVP Katowice, odchodzi z Telewizji Polskiej.

Z telewizją publiczną był związany od 1984 roku. Pracował m.in. jako reporter, wydawca i kierownik redakcji programu informacyjnego "Aktualności" w TVP Katowice. Szefem tego oddziału TVP został w lutym 2010 roku. W październiku 2015 roku rada nadzorcza TVP powołała Nachela na trzecią kadencję, ale w marcu br. nowy zarząd telewizji obowiązki dyrektora TVP Katowice powierzył Tomaszowi Szymborskiemu. Jerzy Nachel zachował wtedy jednak etat w TVP, bo był już w okresie ochronnym przed emeryturą.
Biuro prasowe TVP nie odpowiedziało nam wczoraj na pytanie o powód rozstania Jerzego Nachela z telewizją publiczną. Jerzy Nachel nie chciał się wypowiadać w tej sprawie.

(RUT, 27.09.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: internet

Dział: PERSONALIA

Dodano: Wrzesień 27, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Leszek Krawczyk nadaje korespondencje z USA dla Wirtualnej Polski

Leszek Krawczyk (fot. Wirtualna Polska)

Leszek Krawczyk przez 10 lat był związany z Telewizją Polską. Relacjonował wydarzenia z konfliktów w Gruzji, Egipcie, Libanie i Afganistanie.

Leszek Krawczyk od 2014 roku pełnił funkcję szefa biura TVP w Waszyngtonie. Wcześniej był specjalnym wysłannikiem "Wiadomości" TVP 1 m.in. na Filipiny zniszczone przez tsunami. W latach 2013-2014 relacjonował ukraińską rewolucję w Kijowie i Doniecku.

Jako korespondent Wirtualnej Polski przygotował już materiał o pierwszej telewizyjnej debacie prezydenckiej Donalda Trumpa z Hillary Clinton.

(27.09.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.