Temat: Media na Światowe Dni Młodzieży

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 02, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Około 400 nadawców korzystało z sygnału TVP w czasie Światowych Dni Młodzieży

Wiele zdjęć TVP z wizyty papieża Franciszka w Polsce obiegło serwisy informacyjne całega świata. Należy do nich modlitwa papieża w celi śmierci św. Maksymiliana Kolbego

Z sygnału telewizyjnego, który podczas Światowych Dni Młodzieży Telewizja Polska udostępniała bezpłatnie, skorzystało blisko 400 nadawców zagranicznych. To olbrzymie przedsięwzięcie technologiczne zakończyło się sukcesem.

"Pierwszy odzew był bardzo pozytywny, co przyjmujemy z dużą satysfakcją. Mieliśmy już sporo bardzo pochlebnych recenzji od prestiżowych nadawców - np. od RAI, stacji niemieckich - czy organizacji, np. EBU" – informuje biuro prasowe TVP w odpowiedzi na pytania "Presserwisu".
Sygnał TVP, oficjalnego nadawcy Światowych Dni Młodzieży, był wysyłany satelitarnie, nie był kodowany i był ogólnie dostępny. TVP podkreśla, że przy obsłudze ŚDM najtrudniejsze było zaprojektowanie technologii, która bez względu na warunki i inne nieprzewidziane sytuacje pozwoli w sposób ciągły prowadzić transmisje. "Musieliśmy przygotować procedury, które gwarantowały nam zabezpieczenie w każdej możliwej awaryjnej sytuacji. Z każdej lokalizacji mieliśmy dwa różne sposoby i trzy różne drogi przesyłu sygnału" – stwierdza TVP. Dodatkowo zaprojektowano system komunikacji, który umożliwiał każdemu wozowi transmisyjnemu ciągłą relację głosową z dowolnym miejscem transmisji. "W dwóch największych miejscach wydarzeń, czyli na Błoniach i Brzegach, wozy przyjmowały z MCR (master control room) aż 16 sygnałów" – podkreśla biuro prasowe telewizji.
Wszystkie wydarzenia z udziałem papieża Franciszka były realizowane, produkowane i transmitowane w wysokiej rozdzielczości (HD). Z każdej lokalizacji ŚDM telewizja publiczna miała przekazy live dla nadawców z całego świata. W każdej lokalizacji był przynajmniej sześciokamerowy wóz transmisyjny. W Brzegach i na Błoniach pracowały po dwa wozy, w sumie używające 21-24 kamer. Łącznie TVP wykorzystała 24 wozy transmisyjne, z czego 11 w technologii HD, oraz 23 stacje satelitarne. Nad obsługą medialną ŚDM czuwało około tysiąca osób.
Biuro prasowe telewizji podkreśla, że przygotowania do obsługi tego wydarzenia oznaczały "miesiące rozmów i przygotowań, dokumentacji technicznych, rozmów z gospodarzami w poszczególnych miejscach, które odwiedził Ojciec Święty" i że najważniejsze było "zagwarantowanie ciągłości transmisji przy zachowaniu wysokiego poziomu jakości sygnału telewizyjnego".

(RUT, 02.08.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 02, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Lichota już kieruje Telewizyjną Agencją Informacyjną

Piotr Lichota od wczoraj pełni obowiązki dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w Telewizji Polskiej – nieoficjalnie dowiedział się "Presserwis".

Mariusz Pilis, oficjalnie nadal zatrudniony na stanowisku dyrektora TAI, od poniedziałku jest na urlopie. Z naszych informacji wynika, że dostał propozycję pozostania w TVP na innym stanowisku. - Mogę tylko potwierdzić, że Mariusz Pilis jest na urlopie. Być może Piotr Lichota jako zastępca dyrektora kieruje w tej sytuacji TAI, ale nie potwierdzamy informacji o jego nominacji – mówi rzeczniczka prasowa TVP Magdalena Łobodzińska.
Zastępcą dyrektora TAI ds. informacji i zarazem szefem TVP Info Piotr Lichota jest od 20 lipca br. Od stycznia br. kierował redakcją "Panoramy" TVP 2, a w przeszłości był dyrektorem TVP Szczecin. Wczoraj nie udało nam się z nim skontaktować. Wcześniej z pytaniami o zmiany w TAI odsyłał nas do biura prasowego telewizji.
Także od wczoraj obowiązki wicedyrektora TAI ds. produkcyjno-technicznych pełni Paweł Bińkowski, który od początku br. pracował w biurze zarządu TVP, a ostatnio był członkiem zespołu producenckiego Światowych Dni Młodzieży.
Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (TAI) podlegają programy informacyjne głównych anten TVP i kanał TVP Info. Mariusz Pilis dyrektorem TAI został w styczniu br., niedługo po tym, jak kierowanie Telewizją Polską przejął zarząd Jacka Kurskiego i Macieja Staneckiego. O tym, że w najbliższym czasie jego miejsce w TAI najprawdopodobniej zajmie Piotr Lichota, informowaliśmy w poniedziałek.

(RUT, 02.08.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo