Temat: radio

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 01, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze chwalą organizację ŚDM

fot. ŚDM News

Dziennikarze, relacjonujący Światowe Dni Młodzieży, chwalą warunki pracy, jakie im stworzono. Choć czasem szwankowała logistyka.

Rafał Stańczyk z TVP Info uważa, że organizacyjnie było bez zarzutu. - To była bardzo przyjemna praca dziennikarska. Organizatorzy doskonale potrafili nam ułatwiać pracę, informacja była precyzyjna i wyczerpująca, nie było żadnego zamieszania ani potrzeby szukania czegokolwiek na własną rękę - mówi Stańczyk.
Krzysztof Skórzyński, reporter "Faktów" TVN, wskazuje na bardzo dobrą współpracę z funkcjonariuszami Biura Ochrony Rządu. - BOR zwykle na takich imprezach nie jest przyjacielem dziennikarza, a tym razem było pod tym względem bardzo dobrze. Funkcjonariusze nie utrudniali nam pracy, byli pomocni, co trzeba im policzyć na wielki plus - mówi Skórzyński. I dodaje: - Oczywiście czasem wybrany rozmówca nie był dostępny, bo był oblegany przez innych dziennikarzy, albo stało się trzy godziny na jakiejś bramce, ale na imprezach tego rozmiaru to normalne.
Również Agata Król relacjonująca ŚDM dla TVP Info chwali organizatorów za przygotowanie informacyjne, ale ma zastrzeżenia do logistyki. - Informacyjnie nie mieliśmy problemów: było dokładnie wiadomo, co, gdzie i o której. Gorzej było z dostaniem się na to miejsce, bo z transportem było różnie. Najgorzej natomiast było z przepustkami. Wystawiane, a potem, nie wiadomo dlaczego, anulowane, miały do czegoś upoważniać, a potem się okazywało, że nie upoważniają. Oczywiście wszystko dość łatwo dawało się wyjaśnić, ale było to utrudnienie - relacjonuje Agata Król.
Również Tomasz Krzyżak z "Rzeczpospolitej" wskazuje na niedogodności z akredytacjami. - Na wstępie każdy dziennikarz zaznaczał, na jakich uroczystościach chce być obecny, a niekiedy w ich trakcie się okazywało, że jednak nie ma tam wejścia. Ale można było negocjować i zwykle udawało się to załatwić, choć czasem nerwy były - przyznaje Krzyżak. I wylicza plusy: - Fotoreporterzy mieli dostęp w zasadzie do wszystkiego, każdy chyba ma taki materiał, jaki sobie zaplanował. Rozmówcy byli dostępni, informacja na temat czasu i miejsca ich pobytu zawsze była precyzyjna.

(AMS, 01.08.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: radio

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 02, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

HBO zapowiada koniec serialu "Gra o tron"

Grupa telewizyjna HBO ogłosiła, że ostatni sezon jej flagowego serialu "Gra o tron" zostanie wyemitowany za dwa lata.

Casey Bloys, dyrektor ds. programowych HBO, potwierdził, że ósmy sezon serialu będzie ostatnim. Nie ujawniono, ile odcinków będzie miała finałowa seria. Siódmy sezon, którego premierę zaplanowano na czerwiec przyszłego roku, obejmuje siedem odcinków. Jego produkcja ma rozpocząć się wkrótce. Wszystkie wcześniejsze sezony liczyły po 10 odcinków.

(LL, 02.08.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo