Temat: Media na Światowe Dni Młodzieży

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 31, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Relacje z wizyty papieża Franciszka przyciągnęły widzów do kanałów informacyjnych

W ciągu pierwszych dwóch dni wizyty papieża Franciszka, który przyjechał do Polski na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, trzy główne kanały informacyjne znacznie zwiększyły widownię i udział w rynku w porównaniu z tymi dniami w ub.r.

Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, największą średnią dobową widownię – 434 tys. osób - w dniach 27-28 lipca (środa-czwartek) miał kanał TVP Info. W porównaniu z okresem 27-28 lipca ub.r. to wzrost o prawie 210 tys. Średnia widownia TVN 24 wyniosła 375 tys. osób (wzrost o prawie 171 tys.), a Polsat News – 138 tys. (wzrost o ponad 72 tys.).
Dzięki większej widowni kanały informacyjne zanotowały też wyższe udziały w rynku. Jak wskazuje wykres, w grupie ogólnej prowadził TVP Info z udziałem 7,48 proc. (rok temu: 3,96 proc.), przed TVN 24 – 6,47 proc. (3,62 proc.) i Polsat News – 2,39 proc. (1,17 proc.).
W grupie komercyjnej (osoby w wieku 16-49 lat) największy udział miał zaś kanał TVN 24 – 4,40 proc. (2,96 proc.), przed TVP Info – 3,95 proc. (2,13 proc.) i Polsat News – 2,16 proc. (1,06 proc.).

(RUT, 31.07.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: Media na Światowe Dni Młodzieży

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 01, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W TVP szykuje się zmiana na stanowisku dyrektora TAI

Mariusz Pilis najprawdopodobniej straci wkrótce stanowisko dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Jego następcą ma być Piotr Lichota – nieoficjalnie dowiedział się "Presserwis".

Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (TAI) podlegają programy informacyjne głównych anten TVP i kanał TVP Info. Mariusz Pilis dyrektorem TAI został w styczniu br., niedługo po tym, jak kierowanie Telewizji Polską przejął zarząd Jacka Kurskiego i Macieja Staneckiego. W przeszłości Pilis był m.in. szefem TVP 3, pracował też w TVP 1. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że jego dymisja ze stanowiska dyrektora TAI może nastąpić już w tym tygodniu i że dostanie propozycję pozostania w TVP na innym stanowisku.
Według informacji "Presserwisu" nowym dyrektorem TAI będzie Piotr Lichota – od niedawna szef TVP Info, a od stycznia br. kierownik redakcji "Panoramy" TVP 2. Od końca października 2006 roku do sierpnia 2011 roku Lichota był dyrektorem TVP Szczecin. W lutym 2009 roku został wprawdzie odwołany, ale następnego dnia przywrócono go na stanowisko. Zanim związał się z telewizją publiczną, współpracował z Radiem Szczecin, był redaktorem naczelnym TV Gryf w Szczecinie, a wcześniej (1999-2005) dziennikarzem, wydawcą i dyrektorem oddziału RMF FM w Szczecinie. Obecnie kieruje TVP Info jako zastępca dyrektora TAI.
Zarówno Mariusz Pilis, jak i Piotr Lichota z pytaniami o zmiany w TAI odesłali nas do biura prasowego telewizji. Rzeczniczka prasowa TVP Magdalena Łobodzińska odpowiedziała: "To nieprawda". Ale w połowie lipca br. biuro prasowe TVP twierdziło też, że "nieprawdziwe" są "wszelkie informacje" o odejściu Jana Pawlickiego z TVP 1 (jest obecnie pełnomocnikiem zarządu ds. wewnętrznej produkcji filmowej i serialowej). 
Nie będzie to pierwsza w kierownictwie TAI dymisja osób, które przyszły do TVP za prezesury Jacka Kurskiego. 20 lipca stanowisko wicedyrektora TAI stracił Grzegorz Adamczyk (to właśnie jego zastąpił Lichota), a kierownika redakcji zagranicznej - Mira Suchowiejko.
Jeszcze w marcu br. odwołano zaś Michała Rachonia z funkcji zastępcy dyrektora TAI ds. publicystyki (stanowisko do dziś nieobsadzone).
Odwołane osoby nadal pracują w Telewizji Polskiej na innych stanowiskach.

(RUT, 01.08.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo