Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 28, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Korespondentka TVP wręczyła papieżowi Franciszkowi prezent w imieniu prezydenta Dudy

Korespondentka TVP wręcza papieżowi Franciszkowi upominek od prezydenta Andrzeja Dudy

Magdalena Wolińska-Riedi, korespondentka TVP w Rzymie i Watykanie, przekazała papieżowi Franciszkowi prezent w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy i "całego naszego narodu".

W samolocie z Rzymu do Krakowa dziennikarka wręczyła papieżowi Franciszkowi góralski kapelusz. "Miałam okazję, wielki przywilej i zaszczyt przekazać mu (przyp. red. papieżowi) dar od prezydenta Polski Andrzeja Dudy w imieniu całego naszego narodu. To jest kapelusz góralski, który wykonali górale z Podtatrza, z ukochanych stron naszego Jana Pawła II” - relacjonuje w filmie zamieszczonym na Tvp.info.pl. Dlaczego zgodziła się przekazać papieżowi prezent w imieniu prezydenta RP? - To są gesty, które zawsze podczas podróży zagranicznych są mile widziane. Wprowadzają papieża w klimat kraju, do którego się udaje. Poprosiła mnie o to Kancelaria Prezydenta RP jako jedyną przedstawicielkę państwowej telewizji TVP na pokładzie. Doświadczyłam tego przywileju, a papież bardzo się ucieszył z tego daru - odpowiada "Presserwisowi" Magdalena Wolińska-Riedi.
Zdaniem Janusza Sibory, specjalisty ds. dyplomacji, był to niestosowny gest. - W przypadku prezentów wręczanych w imieniu prezydenta przez dziennikarzy robi się problem protokolarny. Prezent od prezydenta powinien wręczać reprezentant Kancelarii Prezydenta, wyższy urzędnik kancelaryjny. Prezydent nie jest osobą prywatną – zaznacza Sibora.
Wczoraj nie udało nam się uzyskać komentarza w tej sprawie Kancelarii Prezydenta RP.

(DR, 28.07.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 29, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TTV pokaże polską wersję programu „Damy i wieśniaczki”

Telewizja TTV przygotowuje do jesiennej ramówki adaptację ukraińskiego formatu. Pierwszy odcinek programu, który w polskiej wersji będzie miał tytuł „Damy i wieśniaczki. PL”, stacja pokaże już 15 sierpnia.

Seria będzie liczyła 12 odcinków – obecnie trwają zdjęcia do programu. Dotychczas TTV emitowała ukraińską wersję, pokazując w sumie pięć edycji. „Damy i wieśniaczki” to program, w którym dziewczyny ze wsi zamieniają się miejscami z szykownymi damami z miasta. Przez trzy dni jedne i drugie mieszkają w cudzych domach, przejmują nawzajem swoje obowiązki i rytm dnia.
Po premierze 15 sierpnia (o godz. 20) kolejne odcinki programu „Damy i wieśniaczki. PL” TTV będzie nadawać od początku września.

 

(RUT, 29.07.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.