Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 27, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat Sport Fight może zacząć nadawać w sierpniu

(fot. pixabay.com)

Grupa Polsat chce zamiast kanału Polsat Sport Weekend uruchomić Polsat Sport Fight ze sportami walki. Nowy kanał może ruszyć już w sierpniu.

Wczoraj Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się, by satelitarna stacja Polsat Sport Weekend zmieniła nazwę na Polsat Sport Fight. Grupa Polsat koncesję na nadawanie tego programu ma od października 2013 roku, ale stacja dotychczas nie rozpoczęła nadawania. - Chcielibyśmy, żeby Polsat Sport Fight ruszył w sierpniu – mówi Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Grupy Polsat. - Być może uda się go uruchomić już na początku sierpnia – dodaje.
Grzegorz Kita, prezes agencji Sport Management Polska, uważa, że na polskim rynku telewizyjnym jest miejsce dla kanału ze sportami walki. - Uruchomienie takiego kanału to bardzo dobra decyzja, a w każdym razie warto spróbować – mówi Grzegorz Kita. - Nadawca będzie mógł wykorzystać fakt, że widownia sportów walki, zwłaszcza MMA, ostatnio skokowo wzrosła, oraz to, że ludzie są skłonni płacić za taki kontent, o czym świadczy zainteresowanie walkami dostępnymi w systemie pay per view – uzasadnia Kita. - Oczywiście trudno dziś przewidzieć, jaki ten kanał będzie i jak się rozwinie, ale Polsat ma w tej dziedzinie atuty wynikające z doświadczenia zarówno w pokazywaniu MMA, jak i w monetyzacji sportów walki, w tym boksu – dodaje prezes Sport Management Polska.
Obecnie Grupa Polsat ma trzy kanały sportowe: Polsat Sport, Polsat Sport Extra (oba mają także wersje HD) i Polsat Sport News. Ten ostatni jest obecny na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

(RUT, 27.07.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.