Temat: film

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 27, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix zekranizuje kulisy ujawnienia Panama Papers

Serwis streamingowy Netflix nabył prawa do ekranizacji książki opisującej kulisy ujawnienia afery Panama Papers.

Film zostanie wyprodukowany przez amerykański serwis we współpracy z wytwórnią filmową John Well Productions (m.in. "Sierpień w hrabstwie Osage"). Obraz będzie bazować na niedawno wydanej w Niemczech książce "Panama Papers: Die Geschichte einer weltweiten Enthüllung". Jej autorami są dwaj dziennikarze gazety "Süddeutsche Zeitung" - Bastian Obermayer i Frederik Obermaier.
W ujawnieniu globalnej afery podatkowej określanej jako Panama Papers udział brało ok. 400 dziennikarzy z 76 krajów.

(LL, 27.07.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: programy telewizyjne

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 27, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nakaz aresztowania 47 tureckich dziennikarzy związanych z dziennikiem "Zaman"

Władze Turcji wydały nakaz aresztowania 47 byłych dziennikarzy "Zaman". Dziennik powiązany jest z mieszkającym w Stanach Zjednoczonych islamskim kaznodzieją Fethullahem Gulenem, któremu władze w Ankarze przypisują nieudany zamach stanu z 15 lipca.

Media podają, że nakazy aresztowania dotyczą m.in. członków kierownictwa dziennika "Zaman", a także jego pracowników. Agencja Anatolia poinformowała, że w środę zatrzymano też co najmniej jednego dziennikarza, byłego komentatora dziennika Sahina Alpaya. Policja dokonała rewizji w jego domu w centrum Stambułu.
W poniedziałek informowano o nakazach aresztowania 42 dziennikarzy, w tym znanej komentatorki i byłej parlamentarzystki Nazli Ilicak.
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w wywiadzie dla francuskiej telewizji France 24 ostrzegał, że media popierające zamach stanu zapłacą za to. Zatrzymania dziennikarzy i czystki na wielką skalę wywołują zaniepokojenie m.in. międzynarodowych organizacji zajmujących się ochroną dziennikarzy. Reporterzy bez Granic (RSF) potępili we wtorek władze Turcji za narastające w kraju prześladowania opozycyjnych dziennikarzy. Komitet Ochrony Dziennikarzy (CPJ) wezwał Ankarę, by przestała wykorzystywać próbę puczu do przeprowadzania czystek w mediach.
W następstwie udaremnionego puczu od 16 lipca w Turcji tymczasowo aresztowano ponad 11 tys. osób, a 5,8 tys. zostało zatrzymanych. W trakcie puczu śmierć poniosło co najmniej 270 osób.

(PAP, DR, 27.07.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.