Temat: Igrzyska w Rio

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 22, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP wysyła do Rio de Janeiro 45-osobową ekipę

Szefem ekipy telewizji publicznej podczas igrzysk w Rio będzie dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz. Wraz z nim do Brazylii pojadą: Dariusz Szpakowski, Piotr Sobczyński, Przemysław Babiarz, Piotr Dębowski, Marek Rudziński, Jacek Laskowski, Maciej Iwański.

TVP wysyła na igrzyska także siedmiu reporterów, w tym jedną ekipę reporterską na potrzeby strony sport.tvp.pl. Przy siatkówce, piłce ręcznej i lekkiej atletyce Telewizja Polska będzie dysponowała ministudiami na arenach zmagań sportowców. Studia w Warszawie poprowadzą: Paulina Chylewska, Jacek Kurowski, Maciej Kurzajewski (wszyscy w TVP 1), Maciej Jabłoński, Rafał Patyra i Marcin Rams (w TVP 2).

Wśród gości w studia będą byli sportowcy: Otylia Jędrzejczak (trzykrotna medalistka olimpijska w pływaniu – Ateny 2004), Leszek Blanik (dwukrotny medalista w gimnastyce sportowej – brąz Sydney 2000 i złoto Pekin 2008), Sebastian Chmara (halowy mistrz Europy i świata w lekkoatletycznym
siedmioboju), Sylwia Gruchała (dwukrotna medalistka olimpijska we florecie – srebrny drużynowo Sydney 2000 i brąz indywidualnie Ateny 2004), Czesław Lang (wicemistrz olimpijski w kolarstwie szosowym z Moskwy 1980), Krzysztof Ignaczak (mistrz świata i Europy w siatkówce).

W trakcie igrzysk dzień rozpocznie audycja „Halo tu Rio” – w Jedynce, ok. godz. 8.30. Następnie, do godz. 11:50 zaplanowano blok powtórkowy najważniejszych nocnych wydarzeń: „Polacy na igrzyskach”, „Noc w Rio” oraz zapowiedź transmisji – „Dzień na igrzyskach”. Ze względu na pięciogodzinną różnicę czasu z Brazylią, transmisje będą się zaczynać ok. godziny 13:15.

PRZECZYTAJ TEŻ: Plan transmisji z najważniejszych wydarzeń w Rio.

Po raz pierwszy TVP będzie transmitować także igrzyska paraolimpijskie (7–18 września).

(22.07.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 22, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada Mediów Narodowych może zacząć działać za kilka dni

Sejm wybrał w piątek do Rady Mediów Narodowych troje posłów PiS: Elżbietę Kruk, Joannę Lichocką i Krzysztofa Czabańskiego. Jak mówi Elżbieta Kruk, możliwe, że RMN ukonstytuuje się w przyszłym tygodniu.

Rada Mediów Narodowych to instytucja wprowadzona przez ustawę, która weszła w życie 7 lipca. Kadencja pięcioosobowej rady ma trwać sześć lat, powoływać i odwoływać władze TVP, Polskiego Radia i PAP. W skład RMN oprócz trzech osób wybranych przez Sejm wejdą dwie powołane przez prezydenta spośród kandydatów zgłoszonych przez dwa największe kluby opozycyjne: PO i Kukiz'15. Platforma zgłosiła kandydatury Janusza Kijowskiego i Juliusza Brauna. Klub Kukiz'15 - Grzegorza Podżornego oraz Marka Mnicha.

Krzysztof Czabański to poseł PiS z Torunia, wiceminister kultury i pełnomocnik rządu ds. reformy mediów publicznych. W przeszłości kierował m.in. "Tygodnikiem Solidarność", "Expressem Wieczornym", Polską Agencją Prasową, Polską Agencją Informacyjną, Komisją Likwidacyjną RSW i Polskim Radiem.

Joanna Lichocka jest posłanką PiS z Kalisza, dziennikarką, publicystką, autorką filmów dokumentalnych. W latach 2007-2009 prowadziła "Forum" w TVP 1, a potem w TVP Info. Od 2010 roku związana z "Gazetą Polską".

Elżbieta Kruk jest wieloletnią posłanką PiS z Lublina, w tej kadencji szefuje sejmowej komisji kultury i środków przekazu. Była przewodniczącą KRRiT.

(RUT, PAP, 22.07.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo