Temat: telewizja

Dział: OPINIE

Dodano: Lipiec 13, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Integracja TVN ze Scripps wydaje się czymś naturalnym

Zmiana na stanowisku prezesa TVN nie jest dla mnie zaskoczeniem. To spodziewany skutek przejęcia TVN przez Scripps Networks Interactive. Każdy właściciel chce mieć swoich ludzi u steru przejętego przedsiębiorstwa.

Wyjście pana Markusa Tellenbacha z tego biznesu było zapewne zaplanowane już na etapie dopinania transakcji. Z biznesowego punktu widzenia to zupełnie naturalne.

Scripps w Stanach Zjednoczonych ma kanały lifestyle'owe, które cieszą się popularnością i należą do grupy liderów w tym segmencie. Gdy chodzi o kanały tematyczne TVN element lifestyle'owy z oferty właściciela będzie widoczny i silny. Nie wiem, jak dużo tej tematyki wejdzie na główny kanał nadawcy, bo musi on przecież wypełniać obowiązki wynikające z koncesji. Samym lifestyle'm nie da się ich zrealizować.

Ciekawe co TVN zamierza zrobić z newsami? Choć stacja ta wyznacza trendy w wielu formatach rozrywkowych i fabularnych, to jednak istotną cechą grupy wpisaną w jej DNA są przecież kanały informacyjne i ”Fakty”.

Integracja TVN ze Scripps wydaje się czymś naturalnym. W korporacji amerykańskiej corporate governance decyduje o organizacji biznesu i finansów, sposobach raportowania czy patrzenia na wskaźniki efektywności. TVN musi się do tego dostosować.

Izabella Wiley, dyrektor generalna A+E Networks PL

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: OPINIE

Dodano: Lipiec 25, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pomostowa ustawa medialna też może wymagać notyfikacji KE

Witold Graboś (fot. KRRiT)

Mam poważne obawy, że ustawa o Radzie Mediów Narodowych, którą przyjęto, żeby uniknąć notyfikowania w Komisji Europejskiej pakietu ustaw o mediach narodowych, również może wymagać notyfikacji. 

 

Notyfikacja dotyczy bowiem dwóch zakresów tematycznych. Pierwszym jest pomoc publiczna. Drugim – kompetencje regulacyjne. I z tego powodu notyfikacja może być konieczna. Rada Mediów Narodowych ma pewne kompetencje regulacyjne, choćby dotyczące obsady kadrowej spółek mediów publicznych. Według mnie to powinno być uzgodnione z Komisją Europejską.
Ewentualne postępowanie Komisji Europejskiej w tej sprawie nie oznacza jednak, że Rada Mediów Narodowych nie będzie mogła w tym czasie działać.

not.: (RUT)

 

Witold Graboś, wiceprzewodniczący KRRiT

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY