Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 08, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP zakończyła współpracę z Dorotą Wysocką-Schnepf

Dorota Wysocka-Schnepf pracowała w TVP od 2004 roku (screen YouTube)

Telewizja Polska zakończyła współpracę z Dorotą Wysocką-Schnepf, byłą prowadzącą "Wiadomości" TVP 1. Dziennikarka ostatnio przygotowywała materiały dla TVP ze Stanów Zjednoczonych.

"TVP postanowiła rozstać się ze mną już teraz, korespondencyjnie. I dobrze. Przyjmuję to rozstanie z ulgą. Druga strona też. Nie było nam po drodze. Włodarze TVP zgrzytali zębami na moje nazwisko. Ja coraz rzadziej podglądałam anteny TVP i z coraz większym niesmakiem" – napisała Dorota Wysocka-Schnepf na Facebooku.
Była jedną z prowadzących "Wiadomości" od 2004 roku. W TVP prowadziła także programy publicystyczne (m.in. "Polityka przy kawie"). Wcześniej była dziennikarką Programu III Polskiego Radia i TVN.
Biuro prasowe TVP na pytanie o powody zakończenia współpracy z Dorotą Wysocką-Schnepf napisało nam: "TVP SA, kierując się względami ekonomicznymi oraz troską o jakość serwisów informacyjnych, dokonała reorganizacji placówki w Stanach Zjednoczonych. Korespondentem TVP w USA od 1 lipca br. jest p. Zuzanna Falzmann". Z Dorotą Wysocką-Schnepf nie udało się nam skontaktować.

(KOZ, 08.07.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 08, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kołodziejski, Wiśniewska, Siembieda wśród kandydatów posłów na członków KRRiT

Artur Andrysiak, Witold Kołodziejski, Maciej Siembieda, Jędrzej Skrzypczak, Elżbieta Więcławska-Sauk i Jolanta Wiśniewska są kandydatami posłów na członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego i Nowoczesnej zaproponowali Artura Andrysiaka (członek zarządu Agencji Rozwoju Mazowsza, w latach 2011-2014 członek rady nadzorczej Polskiego Radia) i Macieja Siembiedę (prezes Media Support Group, były członek zarządu spółki Media4mat, były redaktor naczelny m.in. "Nowej Trybuny Opolskiej", "Dziennika Bałtyckiego").
Posłowie Prawa i Sprawiedliwość zgłosili: Witolda Kołodziejskiego (sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, w latach 2007-2010 przewodniczący KRRiT, były radny i przewodniczący rady miasta stołecznego Warszawy) i Elżbietę Więcławską-Sauk (była dziennikarką TVP Łódź oraz posłem i senatorem z listy PiS).
Kandydatami posłów Platformy Obywatelskiej do KRRiT są Jędrzej Skrzypczak (radca prawny, były członek rady nadzorczej Radia Merkury) i Jolanta Wiśniewska (dyrektor biura marketingu TVP, była członkiem zarządu Polskiego Radia, prezesem Radia Eska, członkiem zarządu i dyrektor generalną RMF FM).
Latem kończy się kadencja obecnego składu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zgodnie z ustawą po dwóch członków KRRiT wybierają prezydent RP i Sejm, a jednego wskazuje Senat. Kandydatami senatorów są Teresa Bochwic i były prezes TVP Janusz Daszczyński.

(KOZ, 08.07.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.