Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 29, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Oko.press pozywa TVP i zawiadamia prokuraturę

Serwis Oko.press pozywa TVP za nieudzielenie informacji i uzależnianie dostępu do niej od przychylności dziennikarza.

Dziennikarze serwisu Oko.press zwrócili się do Telewizji Polskiej z pytaniami o koszt transmisji Światowych Dni Młodzieży i dofinansowania na ten cel z budżetu państwa oraz o warunki emisji spotu reklamowego Ministerstwa Obrony. „Na pismo Oko.press, dotyczące warunków emisji spotu MON, TVP odpowiedziała tylko częściowo – zasłaniając się tajemnicą handlową. Prośba o uzupełnienie informacji – skierowana do telewizji przez dziennikarza OKO.press Jakuba Stachowiaka, spotkała się z odmową. Do odpowiedzi dołączono za to omyłkowo wewnętrzną korespondencję, w której pracownicy TVP naradzają się, czy mogą mu podać więcej danych” - relacjonuje na Oko.press Bianka Mikołajewska, zastępca naczelnego Oko.press.
Z cytowanej korespondencji wynika, że Joanna Stempień- Rogalińska z Centrum Informacji TVP instruowała Wojciecha Kowalczyka, wiecedyrektora biura reklamy: „W tym przypadku nie możemy pozwolić sobie na nadmierną szczerość. To nie jest życzliwy dziennikarz”.
- Pozwaliśmy TVP do Sądu Administracyjnego w Warszawie za naruszenie prawa do informacji o działalności organów władzy publicznej oraz ustawy o dostępie do informacji publicznej. Wystąpiliśmy o zobowiązanie władz TVP do udzielenia nam odpowiedzi – mówi Bianka Mikołajewska. Dodaje, że Oko.press zawiadomił też prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które ma polegać na nieudzieleniu informacji publicznej przez prezesa TVP Jacka Kurskiego i wiceprezesa Macieja Staneckiego oraz przez Joannę Stempień- Rogalińską z Centrum Informacji TVP. „Trudno bowiem, naszym zdaniem, o bardziej ewidentny przykład naruszenia prawa do informacji motywowanego złą wolą i względami światopoglądowymi czy też politycznymi” - napisała Mikołajewska.

(MAK, 29.06.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 29, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jarosław Kret zwolniony z TVP

(fot. Wojciech Artyniew)

Jarosław Kret, prezenter prognozy pogody w Telewizji Polskiej został zwolniony – informuje Gazeta.pl. W TVP pracował 14 lat.

Jarosław Kret ostatnio zapowiadał pogodę po głównym wydaniu „Wiadomości” TVP 1. Dowiedział się, że nie ma go w grafiku dyżurów na lipiec. Zatrudniony był na umowie odnawianej co kilka miesięcy. Ostatnia jego umowa wygasa 30 czerwca br.
Wcześniej Kret był reporterem i prezenterem "Teleexpressu".

(29.06.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.