Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 25, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio 24 na UKF szykowane na 1 września

Polskie Radio na 1 września br. planuje start informacyjnego Polskiego Radia 24 na falach UKF. – Start jest jednak uzależniony od uzyskania wszystkich formalnych zgód – zaznacza Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy Polskiego Radia. Dyrektor stacji zapewnia, że słuchacze nie poznają poglądów politycznych prowadzących.

Wśród pracowników radia mówiło się wcześniej, że start PR 24 na UKF może nastąpić na przełomie lipca i sierpnia br. Polskie Radio 24 - jak już zapowiadaliśmy - przejmie dotychczasowe, analogowe częstotliwości radiowej Czwórki, która po zmianie nadawać będzie w Internecie i na multipleksie radia cyfrowego – tak jak dziś PR 24. Czwórka na falach UKF pokrywa 17 proc. terytorium Polski.
Dyrektorem Polskiego Radia 24 pozostanie Michał Chodurski. – Będę dążyć do ideału radia informacyjnego, który w moim przekonaniu polega na tym, że po wysłuchaniu audycji, słuchacz powinien wiedzieć wszystko, oprócz tego, jakie poglądy ma prowadzący audycję – opowiada Michał Chodurski.
Polskie Radio 24 powstało w grudniu 2010 roku jako stacja internetowa. W październiku 2013 roku rozgłośnia trafiła do oferty multipleksu radia cyfrowego.

(RUT, KOZ, 25.06.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.