Temat: telewizja

Dział: PERSONALIA

Dodano: Maj 20, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP zwolniła Leszka Krawczyka korespondenta w USA

Leszek Krawczyk (fot. materiały prasowe TVP)

Leszek Krawczyk, korespondent Telewizji Polskiej w Stanach Zjednoczonych, został zwolniony – nieoficjalnie dowiedział się „Presserwis”.

Z naszych informacji wynika, że Krawczyk, który przebywa na zwolnieniu lekarskim, został zwolniony dyscyplinarnie. Zarzucono mu, że nie dbał o mienie telewizji. Korespondentem TVP w USA był od lipca 2014 roku. Wcześniej przez siedem lat był reporterem "Wiadomości" TVP 1. Jeździł w rejony konfliktów - relacjonował m.in. wydarzenia w Gruzji, Egipcie, Syrii, na Bliskim Wschodzie, Filipinach i w Afganistanie.
Z Leszkiem Krawczykiem w ciągu ostatnich kilku dni nie udało nam się skontaktować. Rzeczniczka prasowa TVP Aleksandra Gieros-Brzezińska poinformowała nas tylko, że dziennikarz jest na zwolnieniu lekarskim, a „jak wróci do pracy, Telewizyjna Agencja Informacyjna zdecyduje o dalszych krokach”.
Z naszych informacji wynika, że TAI wkrótce wybierze następcę Krawczyka.

(RUT, 20.05.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.