Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 15, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po weekendowym buncie zwolnienia w TVP Info, a politycy PiS głównymi gośćmi kanału

Kanał TVP Info promował wczoraj wieczornych gości (screen ze strony TVP.info)

Dyrektor TAI Mariusz Pilis zdecydował o natychmiastowym zakończeniu współpracy z wydawcami TVP Info: Izabelą Leśkiewicz i Magdaleną Siemiątkowską. TAI kończy też współpracę z wydawcą Małgorzatą Serafin, która odmówiła wyemitowania na antenie TVP Info emisji dwóch materiałów, które powstały wcześniej dla „Wiadomości” TVP 1.

Przypomnijmy, że w sobotę 12 marca br. wydawczynie Izabela Leśkiewicz i Magdalena Siemiątkowska odmówiły wykonania polecenia zignorowania odbywającego się tego dnia marszu KOD. Z kolei reporterzy TVP Info nie chcieli robić materiałów na temat zachowania służb mundurowych podczas manifestacji organizowanych w okresie rządów PO i PSL – co było przekazem dnia PiS. W efekcie TVP Info manifestację KOD pokazał, chociaż dopiero po 10-minutowej transmisji konferencji prasowej kardynała Stanisława Dziwisza o Światowych Dniach Młodzieży. A przekaz dnia według PiS zrealizowały „Wiadomości”.
W opinii dyrekcji Telewizyjnej Agencji Informacyjnej protest KOD-u był ważnym, ale nie jedynym tematem dnia - 12 marca br., tymczasem wydawczynie: Izabela Leśkiewicz i Magdalena Siemiątkowska uznały, że powinien być on dominującym wydarzeniem w serwisach informacyjnych TVP Info.  "W związku z odmową wykonania powierzonych zadań programowych, odmową zaproponowania alternatywnych pomysłów programowych i porzuceniem miejsca pracy, co bezpośrednio zagroziło ciągłości emisji TVP INFO, dyrektor TAI Mariusz Pilis zdecydował o natychmiastowym zakończeniu współpracy z wydawcami: Izabelą Leśkiewicz i Magdaleną Siemiątkowską. TAI kończy też w trybie natychmiastowym współpracę z wydawcą Małgorzatą Serafin, która odmówiła na antenie TVP INFO emisji dwóch materiałów reporterskich, które powstały dzień wcześniej w »Wiadomościach«" - napisano w komunikacie TVP.
W weekend pojawiły się nieoficjalne informacje, że z Telewizji Polskiej chce odejść Grzegorz Adamczyk, zastępca dyrektora ds. informacji Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Chcieliśmy z nim o tym wczoraj porozmawiać, ale spytany o dzisiejsze poranne zebranie odparł krótko, że to wewnętrzne sprawy korporacji. - Dlatego odmawiam komentarza – uciął.
Kamila Biedrzycka-Osica odsunięta od porannych rozmów w TVP Info
Wczoraj TVP Info był zdominowany przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Już rano prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział na Twitterze, że gościem programu "Dziś wieczorem" będzie prezes PiS Jarosław Kaczyński.  Rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim – zaczętą w "Wiadomościach" i zakończoną w TVP Info – prowadziła Danuta Holecka.
Z kolei przed "Wiadomościami" w programie „24 minuty” w TVP Info Krzysztof Skowroński gościł ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Z kolei po "Dziś wieczorem" kanał informacyjny TVP wyemitował pierwsze wydanie „Minęła dwudziesta” prowadzone przez Michała Rachonia, do niedawna wicedyrektora TAI ds. publicystyki.
"Kurski jest skazany na kompromisy z obozem prawicowych jastrzębi. Został wszak mianowany tylko na pół roku. Kto powiedział, że po jego czasach nie nastąpi następny etap rewolucji?" - komentował wczoraj w serwisie wPolityce.pl Piotr Zaremba, zastępca redaktora naczelnego "W Sieci".

(RUT, GK, 15.03.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.