Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 24, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Sygut będzie dyrektorem informacji i publicystyki w Nowa TV

Tomasz Sygut, były dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w TVP, ma być szefem informacji i publicystyki stacji Nowa TV, którą Grupa ZPR uruchomi na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej – nieoficjalnie dowiedział się „Presserwis”.

Z naszych informacji wynika, że nie ustalono jeszcze, kiedy Tomasz Sygut zacznie pracę w Nowa TV. Na pewno będzie to po zakończeniu okresu zakazu konkurencji, który go obowiązuje po odejściu z Telewizji Polskiej.
Nowa TV wystartuje w czwartym kwartale br. Będzie telewizją uniwersalną, z filmami, rozrywką i programem informacyjnym w ramówce. Newsy ma współtworzyć sieć korespondentów z kilkudziesięciu miast Polski. Materiały będą też sprzedawane innym mediom.
- Bez komentarza – mówi Tomasz Sygut pytany o nową pracę. Naszych informacji nie komentuje też Zbigniew Benbenek, główny właściciel i przewodniczący rady nadzorczej ZPR Media.
Tomasz Sygut podał się do dymisji 31 grudnia ub.r., zanim rządy w Telewizji Polskiej przejął prezes Jacek Kurski. Obowiązki dyrektora TAI objął w sierpniu ub.r., zastępując Tomasza Sandaka. Wcześniej był wicedyrektorem TAI. Pracę w Telewizji Polskiej zaczął w lutym 2011 roku, gdy został zastępcą dyrektora TVP Info. Pełnił tę funkcję do czerwca 2011 roku, a w lipcu 2011 roku został sekretarzem programu w TV Polonia. Do TVP Info wrócił w lipcu 2013 roku jako zastępca dyrektora TAI ds. tego kanału. Przed przyjściem do TVP był zastępcą szefa działu polityka w "Super Expressie" (ZPR Media).

(RUT, 24.02.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.