Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 18, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W kwietniu Facebook udostępni Instant Articles polskim wydawcom

(fot. materiały prasowe)

Facebook zapowiedział, że 12 kwietnia, podczas corocznej konferencji F8, otworzy usługę Instant Articles dla wydawców ze wszystkich krajów.

Facebook wprowadził Instant Articles w kwietniu ub.r., zapewniając, że niedługo usługa dostępna będzie także w Polsce. Teraz wiadomo, że otwarta na wszystkich wydawców zostanie podczas F8 - corocznej konferencji developerów Facebooka, która odbędzie się 12 i 13 kwietnia w San Francisco.
Początkowo dostęp do usługi ułatwiającej dystrybucję treści dziennikarskich na urządzeniach mobilnych otrzymało zaledwie kilku największych wydawców, m.in. "The New York Times", "The Guardian", BBC i Axel Springer SE. Przez ostatnie miesiące program był rozwijany we współpracy z grupą kilkuset wydawców. Obecnie na Instant Articles publikowane są codziennie tysiące artykułów, dostępne na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. Z usługi korzystają m.in. MTV, Spiegel Online, Dailymail.com i "The Huffington Post".
Facebook zapewnia, że Instant Articles skraca czas ładowania się tekstów na urządzeniach mobilnych, a dzięki ciekawie zaprezentowanej treści połowa czytelników pozostaje w artykule dłużej, przewijając przynajmniej 90 proc. materiału.
Instant Articles została zaprojektowana w taki sposób, by wydawcy mieli pełną kontrolę nad udostępnianymi treściami, marką swojego medium oraz możliwościami monetyzacji. Mogą samodzielnie sprzedawać reklamy widoczne przy artykułach lub skorzystać z Facebook Audience Network, czyli sieci 2,5 miliona aktywnych reklamodawców Facebooka. Mają również dostęp do rozbudowanych narzędzi analitycznych.
O treściach dystrybuowanych w mediach społecznościowych więcej piszemy tutaj.

(JM, 18.02.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.