Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 30, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Uniwersalna telewizja Grupy ZPR Media będzie nadawać jako Nowa TV

Nowa TV - pod taką marką ZPR uruchomi kanał naziemny na ósmym multipleksie telewizji cyfrowej. We wniosku koncesyjnym nadawca posługiwał się nazwą TV#.

Grupa ZPR Media w ub.r. wygrała konkurs na stację uniwersalną z filmami w ramówce. ZPR chce uruchomić ten kanał pod koniec br. - Nowa TV będzie się wyróżniać programem informacyjnym, który będzie współtworzyć sieć korespondentów ze stu miast. Będziemy też tworzyć telewizyjne produkty lokalne z przeznaczeniem do Internetu - mówi Zbigniew Benbenek, główny właściciel ZPR. - Stawiamy na mulitmedialność, a nasze materiały z całej Polski zamierzamy także sprzedawać, tak jak to robi X-news z Grupy TVN - dodaje Benbenek.
Od początku listopada ub.r. Grupa ZPR Media testowo produkuje telewizyjne materiały informacyjne. Testy prowadzone są w zakresie realizacji relacji reporterskich na żywo oraz materiałów filmowych z terenu.
Nowa TV ósmy multipleks będzie dzielić z lifestylowym kanałem Agory, interaktywnym kanałem Grupy Wirtualna Polska oraz stacją z tematyką lokalną i samorządową, którą przygotowuje Cable Television Network & Partners - spółka Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE) i Kino Polska, współpracująca z Grupą Onet. Ponadto trzy miejsca na MUX 8 regulator przyznał Telewizji Polskiej.

(GK, 30.01.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.