Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 13, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Hanna Lis wyrzucona z „Panoramy” TVP 2

Hanna Lis (Fot. Piotr Król)

Prowadząca „Panoramę” w TVP 2 Hanna Lis została zwolniona. Poinformowała o tym na Twitterze po spotkaniu z nowym szefem tego programu Piotrem Lichotą.

„Dziękuję moim Przyjaciołom z >>Panoramy<<. Jestem dumna, że mogłam być częścią tego zespołu. To były fantastyczne 4 lata! Trzymajcie się ciepło” - napisała Hanna Lis na Twitterze.
Hanna Lis jest dotychczas jedyną osobą, która straciła pracę w „Panoramie” TVP 2 po zmianie zarządu Telewizji Polskiej i kierownictwa TAI. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że od dyrektora TAI Mariusza Pilisa Hanna Lis miała usłyszeć, że on osobiście nic do niej nie ma, ale „taka jest decyzja”.
W tym tygodniu dyżury prezenterskie w głównym wydaniu „Panoramy” o 18 do czwartku ma Joanna Racewicz. W piątek program ma prowadzić Tomasz Wolny, w sobotę – Racewicz, a w niedzielę znowu Wolny. Na poniedziałek przypadał dyżur Hanny Lis. Na razie nie wiadomo, kto go przejmie. W zespole jest jeszcze Marta Kielczyk, która zazwyczaj prowadzi wprawdzie „Panoramę” po południu, ale czasami jest też gospodynią głównego wydania.
Hanna Lis pracowała w „Panoramie” od maja 2012 roku. Od kwietnia 2014 roku była też gospodynią programu publicystycznego „Po przecinku”, wprowadzonego wtedy do ramówki TVP Info (program zaczyna się w TVP 2 zaraz po „Panoramie” i przenosi do kanału informacyjnego). Wcześniej (2008-2009) prowadziła „Wiadomości” w TVP 1, a w latach 2004-2007 „Wydarzenia” w Polsacie. Była też m.in. prezenterką „Teleexpressu” oraz prowadzącą i wydawcą „Dziennika” w TV 4. Z Hanną Lis nie udało nam się wczoraj porozmawiać.

(RUT, 13.01.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.