Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 12, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paczuska już kieruje "Wiadomościami", Lichota ma być szefem „Panoramy”

(fot. Marcin Obara/Press)

Główny wydawca Piotr Jaźwiński i sekretarz redakcji Maciej Czajkowski zostali zwolnieni z "Wiadomości" TVP 1. Marzena Paczuska już kieruje redakcją tego serwisu. Najpoważniejszym kandydatem na nowego szefa „Panoramy” TVP 2 jest Piotr Lichota, były dyrektor TVP Szczecin – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. 

Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej – podlegają jej programy informacyjne TVP i kanał TVP Info – Mariusz Pilis spotkał się wczoraj z zarządem Telewizji Polskiej. Przy placu Powstańców Warszawy, w siedzibie TAI, spodziewano się w związku z tym wczoraj nominacji dla nowych szefów programów informacyjnych głównych anten: „Wiadomości” TVP 1, „Teleexpressu” TVP 1 i „Panoramy” TVP 2. Zapowiedziane na godz. 17 zebranie załogi TAI z dyrektorem zostało jednak odwołane.
Dziś dowiedzieliśmy się, że redakcją "Wiadomości" już kieruje Marzena Paczuska. Zwolnienie zostali natomiast Piotr Jaźwiński i sekretarz redakcji Maciej Czajkowski.
 

Poprzedni szef "Wiadomości" Piotr Kraśko wczoraj pożegnał się z TVP. Dziś na Twitterze w "Wiadomościami" żegna się też reporter Jacek Tacik. "To była świetna szkoła dziennikarstwa ze wspaniałymi ludźmi. Pięć lat w TVP. Dziękuję ekipie @WiadomosciTVP i naszym Widzom. Trzymam kciuki" - napisał Tacik.
Kandydatem na szefa "Panoramy" jest Piotr Lichota. Odmówił rozmowy z „Presserwisem”. Od końca października 2006 roku do sierpnia 2011 roku był on dyrektorem szczecińskiego oddziału Telewizji Polskiej. W lutym 2009 roku został wprawdzie odwołany, ale następnego dnia przywrócono go na stanowisko. Zanim związał się z telewizją publiczną, Piotr Lichota współpracował z Radiem Szczecin, był redaktorem naczelnym TV Gryf w Szczecinie, a wcześniej (1999 – 2005) dziennikarzem, wydawcą i dyrektorem oddziału RMF FM w Szczecinie.

(RUT, 12.01.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.