Dział: IMPREZY

Dodano: Listopad 20, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nagroda Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego 2015

Bianka Mikołajewska z "Gazety Wyborczej" została tegoroczną laureatką Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego. Nagrodę odebrała 19 listopada 2015 podczas gali w warszawskiej Zachęcie.

Biankę Mikołajewską nagrodzono za cykl artykułów poświęconych nieprawidłowościom i patologiom systemu SKOK, które opublikowano na łamach "Gazety Wyborczej". Oprócz statuetki dziennikarka otrzymała 50 tys. zł. (Tu znajdziesz wywiad z laureatką.)

Wyróżnieniami uhonorowano Joannę Solską z "Polityki" (za teksty publikowane na łamach tego tygodnika, a w szczególności materiał pt. "Biedronka czy stonka?"), Tomasza Sekielskiego, autora programu "Po prostu" w TVP 1 (za cykl reportaży, "w których pokazuje bezwzględne mechanizmy współczesnego świata i bez znieczulenia odkrywa ich drugie dno"), Justynę Kopińską z "Dużego Formatu", dodatku "Gazety Wyborczej" (za reportaż pt. "Oddział chorych ze strachu" o torturach i przemocy w szpitalu psychiatrycznym w Starogardzie Gdańskim).

Oprócz głónej laureatki i wyróżnionych do Nagrody w tym roku byli nominowani: Grzegorza Chlasta za działalność radiową, szczególnie w RDC; Maciej Duda i Robert Zieliński za artykuł „Jak wyjaśniano sprawę Grabarczyka? Nagrane rozmowy polityków PO i PiS” opublikowany w serwisie tvn24.pl; Witold Gadomski za artykuł „Gospodarka przegrywa z polityką” opublikowany w „Gazecie Wyborczej”; Anna Goc za tekst „In vitro z miłości” opublikowany w „Tygodniku Powszechnym”; Eliza Michalik za cykl „Szpile” w Superstacji; Beata Lubecka za cykl „Pociąg do polityki” w Polsat News 2; Konrad Piasecki za programy w RMF FM i TVN 24; Magdalena i Maksymilian Rigamonti za książkę „Straty. Żołnierze z Afganistanu”; Bogdan Rymanowski za wyborcze wydania „Jeden na jeden” i „Kawa na ławę” w TVN 24; Andrzej Stankiewicz za całokształt twórczości dziennikarskiej, a w szczególności analizy polityczne publikowane w „Rzeczpospolitej”; Ewa Wanat za teksty i audycje zmieniające myślenie Polaków o sobie oraz stworzenie z RDC miejsca ważnej debaty publicznej; Rafał Woś za teksty publikowane na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”; Krzysztof Ziemiec za obiektywizm i bezstronność, w szczególności za współprowadzenie debaty przed wyborami prezydenckimi w TVP 1.

Wśród dotychczasowych laureatów nagrody Radia Zet są: Alicja Kos i Wojciech Cieśla (2005), Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski (2006), Adam Wajrak (2007), Ewa Stankiewicz i Anna Ferens (2008), Ewa Ewart (2009), Paweł Reszka i Michał Majewski (2010), Jerzy Baczyński – Nagroda specjalna Dziennikarz XX-lecia (2010), Andrzej Poczobut (2011), Wawrzyniec Smoczyński (2012), Mariusz Szczygieł (2013) i Grzegorz Sroczyński (2014). (DR)

(Fot. EUROZET)
(Fot. EUROZET)
(Fot. EUROZET)

(20.11.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.