Dział: INTERNET

Dodano: Październik 16, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwis 300polityka.pl nabrał się na fałszywe konto Tomasza Lisa

Serwis 300polityka.pl we wczorajszym newsletterze "Stan Gry" zacytował tweet z fałszywego profilu Tomasza Lisa. Lis zapewnia, że nie ma pretensji, a fałszywe konto zgłosił moderatorom.

We wczorajszym newsletterze "Stan Gry" znalazł się fragment: "TOMASZ LIS NA TWITTERZE O NOWYM SPOCIE PO: »Dom z dykty, porażka, przy »trzeba precyzji« buchnąłem ... i ten młot. Straszenie PiSem - OK, ale z wyczuciem«". Tweet ten nie był jednak napisany przez Tomasza Lisa na jego koncie (czyli @lis_tomasz), a pojawił się na jego fałszywym profilu (@Iis_tomasz - mała litera "l" została zastąpiona wielką "i"). O wpadce 300polityki poinformował sam Lis, pisząc: "@300polityka cytuje wpis z fałszywego konta na Twitterze. Kiedyś wpadłem w podobną pułapkę...".
Cytat z fałszywego konta zniknął ze "Stanu Gry" opublikowanego w serwisie 300polityka.pl. Podpisany pod nim Łukasz Mężyk odmówił komentarza w tej sprawie.
Tomasz Lis zapewnia, że zgłosił fałszywe konto moderatorom Twittera. - Do 300polityki nie mam pretensji. Sam padłem ofiarą fałszywego konta pewnej młodej damy - tłumaczy Lis. Chodzi o tweet z fałszywego profilu Kingi Dudy, córki prezydenta, który Lis w maju br. cytował w programie "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2. Telewizja Polska musiała za to przepraszać.

(JM, 16.10.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.