Dział: INTERNET

Dodano: Październik 16, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwis 300polityka.pl nabrał się na fałszywe konto Tomasza Lisa

Serwis 300polityka.pl we wczorajszym newsletterze "Stan Gry" zacytował tweet z fałszywego profilu Tomasza Lisa. Lis zapewnia, że nie ma pretensji, a fałszywe konto zgłosił moderatorom.

We wczorajszym newsletterze "Stan Gry" znalazł się fragment: "TOMASZ LIS NA TWITTERZE O NOWYM SPOCIE PO: »Dom z dykty, porażka, przy »trzeba precyzji« buchnąłem ... i ten młot. Straszenie PiSem - OK, ale z wyczuciem«". Tweet ten nie był jednak napisany przez Tomasza Lisa na jego koncie (czyli @lis_tomasz), a pojawił się na jego fałszywym profilu (@Iis_tomasz - mała litera "l" została zastąpiona wielką "i"). O wpadce 300polityki poinformował sam Lis, pisząc: "@300polityka cytuje wpis z fałszywego konta na Twitterze. Kiedyś wpadłem w podobną pułapkę...".
Cytat z fałszywego konta zniknął ze "Stanu Gry" opublikowanego w serwisie 300polityka.pl. Podpisany pod nim Łukasz Mężyk odmówił komentarza w tej sprawie.
Tomasz Lis zapewnia, że zgłosił fałszywe konto moderatorom Twittera. - Do 300polityki nie mam pretensji. Sam padłem ofiarą fałszywego konta pewnej młodej damy - tłumaczy Lis. Chodzi o tweet z fałszywego profilu Kingi Dudy, córki prezydenta, który Lis w maju br. cytował w programie "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2. Telewizja Polska musiała za to przepraszać.

(JM, 16.10.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 19, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruszył portal informacyjny Polsatu

Polsatnews.pl

Grupa Polsat w niedzielę wieczorem uruchomiła portal informacyjny Polsatnews.pl, będący internetowym dopełnieniem jej kanałów informacyjnych. Serwis prezentuje materiały własne, materiały z anten Polsatu, Polsat News i Polsat News 2 oraz innych kanałów Grupy Polsat (w tym Polsat Sport).

Układ Polsatnews.pl został podzielony na dwie kolumny. W lewej publikowane są m.in. najnowsze oraz najważniejsze informacje (w formie samych tytułów), wpisy z mediów społecznościowych, prognoza pogody oraz materiały nadesłane przez widzów. W prawej kolumnie wydawca postawił na wiadomości opatrzone zdjęciami.
W serwisie informacje zamieszczane są w działach: kraj, świat, sport, biznes, nauka i technologie oraz rozrywka. Internauci mogą obejrzeć programy z anten Polsat News i Polsat News 2 w formie na żądanie.
Redakcją Polsatnews.pl kieruje Beata Drozdowska-Wolska, a szefem projektu jest Jerzy Sikora. W zespole portalu znaleźli się m.in. Piotr Wardziak (wcześniej m.in. Radio PiN i Sekcja Polska BBC), Andrzej Nierychło (w przeszłości wydawca w "Pulsie Biznesu") oraz Katarzyna Nowicka (poprzednio "Wprost")
Do uruchomienia internetowego serwisu newsowego Polsat przymierzał się właściwie już od startu kanału Polsat News w czerwcu 2008 roku. TVN24.pl, portal informacyjny Grupy TVN, działa od marca 2007 roku. Z kolei Telewizja Polska portal informacyjny TVP.info uruchomiła w czerwcu 2008 roku (jego docelowa wersja ruszyła pół roku później).

KOZ, RUT

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.