Dział: PRASA

Dodano: Październik 13, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Marzanna Doering

Nie żyje Marzanna Doering, była dziennikarka Polskiej Agencji Prasowej, "Dziennika" i polskiej sekcji BBC. 

O jej śmierci poinformował na Facebooku Wojciech Tumidalski, reporter PAP. "Niezawodna reporterka rządowa PAP z lat 90, za rządów Mazowieckiego, Bieleckiego, Olszewskiego i Suchockiej. Potem specjalizowała się w pisaniu o samorządzie lokalnym. Szybka, rzutka, mądra" - napisał Tumidalski.
Doering była dziennikarką polityczną PAP, reporterką polskiej sekcji BBC. Związana była również z "Dziennikiem", gdzie od września do listopada 2006 roku była zastępcą szefa działu polityka. Ostatnio projektowała strony internetowe w firmie Mask.

(JM, 13.10.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Październik 14, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Playboy" rezygnuje z rozbieranych zdjęć. Co zrobi wydawca polskiej edycji?

Polskie wydanie magazynu „Playboy”.

Dziennik “The New York Times” ujawnił wczoraj, że wydawca magazynu dla mężczyzn “Playboy” rezygnuje z publikowania w nim zdjęć rozebranych kobiet. Marquard Media Polska, wydawca polskiej edycji "Playboya", decyzję o ewentualnych zmianach ma podjąć dzisiaj.

Według "NYT" rewolucyjna zmiana charakteru pisma została ustalona we wrześniu podczas spotkania Scotta Flandersa, szefa wydawnictwa Playboy Enterprises, z założycielem “Playboya” - Hugh Hefnerem. Ten ostatni miał się zgodzić z argumentacją Flandersa, że w czasach łatwego dostępu do bezpłatnej pornografii w Internecie publikowanie pisma z fotografiami roznegliżowanych kobiet jest nieracjonalne i nieopłacalne (amerykańska edycja pisma generuje straty ok. 3 mln dol. rocznie). W przyszłości “Playboy” ma wyróżniać się interesującymi tekstami. Nadal będzie publikować zdjęcia atrakcyjnych kobiet, ale ubranych.
Marquard Media Polska dzisiaj ma podjąć decyzję, czy polska edycja "Playboya" pójdzie w ślady amerykańskiej. - Nie znamy jeszcze stanowiska zarządu w tej sprawie - mówi Ewa Szczególska, senior brand manager "Playboya" w Marquard Media Polska.
Wiadomo natomiast, że niemieckie wydanie magazynu nie zmieni formuły. Jego redaktor naczelny Florian Boitin poinformował wczoraj, że decyzja Playboy Enterprises nie będzie miała wpływu na edycję magazynu publikowaną w Niemczech, gdzie wydawcą pisma jest Burda.
“Playboy” debiutował w 1953 roku. W połowie lat 70. jego nakład sięgał 5,6 mln egz., a obecnie wynosi około 800 tys. egz. Edycja niemiecka pojawiła się w 1972 roku, a polska w 1992 roku. W Polsce średnia sprzedaż miesięcznika w pierwszym półroczu 2015 roku wynosiła 35 925 egz. (spadek o 12,42 proc. w porównaniu z tym samym okresem ub.r.). (Dane: ZKDP). 

(LL, IKO, 14.10.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.