Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 23, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Najszybciej ładują się strony Wikipedii, Google i Onetu

(fot. freerangestock.com)

Aby załadowała się strona główna Wikipedii, wystarczy nieco ponad sekunda. Najdłużej ładuje się pełna zawartość Eska.pl - wynika ze speed testu przeprowadzonego przez firmę hostigową Hostersi.

Firma Hostersi testowała 14 najchętniej odwiedzanych (wg Megapanelu PBI/Gemius) serwisów internetowych w Polsce. Podobnie jak rok temu, pierwsze miejsce zajęła Wikipedia.org (czas ładowania tej strony to 1,2 sekundy). Drugie miejsce zajęła strona przeglądarki Google.pl (1,8 sekundy), a trzecie Onet.pl (2 sekundy - rok temu trwało to 5 sekund).
Zdecydowanie najdłużej z badanych stron ładowała się Eska.pl - 53,7 sekund.
Pomiary (trzy próby) robiono w Rybniku i Warszawie w dniach 9-15 czerwca br. o stałych godzinach. Do badania wykorzystano program Firebug, działający z przeglądarką Mozilla Firefox.

(JM, 23.07.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 24, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Scripps inwestuje w produkcję podcastów i sprzedaż w nich reklam

(fot. freerangestock.com)

Amerykański koncern medialny E.W. Scripps przejął firmę Midroll Media specjalizującą się produkcji podcastów i sprzedaży czasu reklamowego w tym formacie.

Kwota transakcji nie została ujawniona. Midroll Media produkuje słuchowiska i sprzedaje w nich reklamy, a także pośredniczy w sprzedaży reklam w produkcjach innych firm. Midroll Media ma ponad 240 klientów, a wśród nich m.in. HBO, Netflix i Amazon.

Szacuje się, że obecnie podcastów słucha miesięcznie około 46 mln Amerykanów. Rok temu ich liczbę tę szanowano na 39 mln.

E.W. Scripps jest siostrzaną spółką koncernu Scripps Networks Interactive, który od niedawna jest właścicielem TVN.

(LL, 24.07.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.