Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 13, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z powodu strajku nie wyszły "Corriere della Sera" i "Gazzetta dello Sport".

Grupa wydawnicza RCS w ramach planu oszczędnościowego zamierza przeprowadzić grupowe zwolnienia. Pracownicy protestują przeciw tym zmianom.

Redukcja ma objąć około 250 etatów. Pod koniec minionego tygodnia protest rozpoczęli pracownicy działów niedziennikarskich włoskiej grupy, które najbardziej odczują redukcje. W związku z akcją protestacyjną w piątek nie ukazały się dzienniki "Corriere della Sera" i "Gazzetta dello Sport".
Wdrażany przez RCS plan oszczędnościowy zakłada obniżenie kosztów działalności firmy o 5 mln euro rocznie.

(LL, 13.07.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 13, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ryszard Kalisz i Aleksander Kwaśniewski grożą gazetom pozwem

Okładka "Tygodnika Do Rzeczy" z 6 lipca br.

Poseł Ryszard Kalisz oraz były prezydent Aleksander Kwaśniewski zapowiadają, że pozwą redakcje "Tygodnika Do Rzeczy", "Fakt” i "Super Express" za publikację treści nagrania z ich podsłuchanej rozmowy.

6 lipca br. „Tygodnik Do Rzeczy” (Orle Pióro) opublikował fragment rozmowy polityków, pod tytułem okładkowym: „Kupią, sprzedadzą, zdradzą, zniszczą”. Zapis rozmów opublikowały także "Fakt" i "Super Express".
Ryszard Kalisz opublikował w piątek oświadczenie, w którym poinformował, że naruszono jego dobra osobiste, ponieważ gazety "opublikowały pochodzące z przestępstwa nagrania całkowicie prywatnego spotkania przyjaciół w niedzielny wieczór sprzed prawie dwóch lat". Drogę sądową zapowiada też Aleksander Kwaśniewski, który w ubiegłym tygodniu tłumaczył w stacji TVN 24 BiŚ, że spotkanie z Ryszardem Kaliszem było prywatne.
Redakcja "Do Rzeczy" podtrzymuje, że zapis rozmowy polityków został upubliczniony w interesie publicznym.

(IKO, PAP, 13.07.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.