Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 13, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Disco polo w Radiu Wawa Rzeszów

(fot. freerangestock.com)

Radio Wawa, grające wyłącznie polską muzykę, w Rzeszowie puszcza disco polo. Może to oznaczać, że ta sieć Grupy Radiowej Time przymierza się do zmiany formatu muzycznego.

O sytuacji w rzeszowskiej stacji informują słuchacze Radia Wawa na jego profilu na Facebooku, a także na stronie internetowej rozgłośni. "Rzeszów nie chce disco polo", "Ej co jest dlaczego w Rzeszowie cały czas gra disco polo", "Rzeszów chce znowu słuchac normalną Wawe!!!" - takie wpisy można znaleźć na Facebooku. Na stronie Radia Wawa słuchacze piszą: "Masakra!!! Niech ktoś wytłumaczy co się dzieje!!", "Nie ogarniam, to disco polo to jakiś żart?", "Straciliście słuchacza". Są też głosy osób zadowolonych ze zmiany.
- Nie komentujemy plotek na temat naszych planów - uciął w zeszłym tygodniu wiceprezes Grupy Radiowej Time Leszek Kozioł pytany, czy Radio Wawa będzie grać disco polo.
"Rzeszów na razie traktowany jest jak królik doświadczalny" - skomentował jeden ze słuchaczy na profilu Radia Wawa. Inny na stronie radia stwierdził: "Takie zmiany bez informowania o tym słuchaczy pokazują stosunek radia do tychże słuchaczy".
Radio Wawa od 2004 roku gra tylko polską muzykę - przeboje lat 80., 90. oraz najnowsze utwory. Sieć tworzy obecnie dziewięć stacji - w maju ub.r. ruszyło Radio Wawa w Krakowie, a w grudniu - w Nowym Sączu. Jednak po poszerzeniu zasięgu sieć nie zwiększyła na razie słuchalności - w fali grudzień ub.r. - luty br. uzyskała 0,6 proc. udziału w czasie słuchania. Radia Wawa słuchało 340 tys. osób (zasięg dzienny). Średni czas słuchania Radia Wawa wyniósł 1 godzinę i 53 minuty (dane: badanie Radio Track, realizowane przez Millward Brown).
Muzykę disco polo najpierw zaczęło grać Radio Plus (w kwietniu 2013 roku), po tym jak zarządzanie siecią stacji diecezjalnych przejęła Grupa Radiowa Time. Zmiana przyczyniła się do spektakularnego wzrostu słuchalności Plusa - jego udział w czasie słuchania w jednej z fali sięgnął 4,9 proc. (rok do roku był to wzrost z 0,9 proc.). Jednak na początku grudnia 2013 roku disco polo zniknęło z dziennej playlisty Radia Plus. Muzyka trafiła za to na antenę Radia Vox FM, które przejęło częstotliwości Eski Rock i stało się rozgłośnią taneczną. Vox FM osiąga dziś zdecydowanie lepsze wyniki niż Eska Rock.
Disco polo i szeroko rozumiana muzyka taneczna jest też wymieniana jako format, w jakim mogłoby grać Radio Pogoda - sieć, którą tworzy Grupa Radiowa Agory na bazie trzech stacji: Radia KRK FM w Krakowie, Radia Blue FM 103,6 w Poznaniu oraz Radia Złote Przeboje 104,1 FM w Opolu. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji trafiły wnioski o zmianę nazw tych trzech stacji właśnie na Radio Pogoda. Przedstawiciele Grupy Radiowej Agory nadal nie chcą się wypowiadać na ten temat.

(KOZ, 13.04.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.