Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 10, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora tworzy sieć radiową Radio Pogoda

Grupa Radiowa Agory pracuje nad stworzeniem nowej sieci radiowej Radio Pogoda – wynika z nieoficjalnych informacji ”Presserwisu”. W sieci znaleźć się mają stacje w Krakowie, Poznaniu i Opolu.

W Krakowie Radio Pogoda powstanie na bazie Radia KRK FM, którego nadawcę – spółkę BDM Media – przejęła przed tygodniem Grupa Radiowa Agory. W Poznaniu nowe radio zajmie miejsce Radia Blue FM 103,4, rozgłośni należącej do Agory. Natomiast w Opolu Radio Pogoda będzie nadawać na częstotliwości Złotych Przebojów 104,1 FM. Należąca do Agory sieć Złote Przeboje ma w Opolu także drugą stację – Złote Przeboje O'Le 92,8 FM.
Adam Fijałkowski, wiceprezes ds. programu i promocji Grupy Radiowej Agory, w sprawie tworzenia nowej sieci odesłał nas do rzeczniczki Agory Agaty Staniszewskiej, która odmówiła komentarza.
Tworząc nową sieć, Agora wykorzysta nazwę warszawskiej stacji Złotych Przebojów – Radio Pogoda 100,1 FM Złote Przeboje. To dawne Radio Pogoda, uruchomione w 1997 roku przez spółkę IM 40, którą założyli Wojciech Mann, Krzysztof Materna, Jan Chojnacki i Agora (obecnie jedynym właścicielem jest Grupa Radiowa Agory).
Radio Pogoda będzie trzecią – po Złotych Przebojach i Rock Radiu – siecią radiową Agory. W Grupie Radiowej Agory jest też ponadregionalne Radio Tok FM.
Agora nie podaje, ile zapłaciła za krakowską spółkę BDM Media, nadawcę Radia KRK FM. Pracownicy radia obawiają się, że cały zespół otrzyma wypowiedzenia. – Na tę chwilę nie zapadły żadne decyzje związane z dalszym rozwojem KRK FM – przekonuje jednak Agata Staniszewska. Rozgłośnią kierują – odpowiedzialny za program – Piotr Jaroszewski (pełnomocnik zarządu Grupy ds. projektów specjalnych) oraz Katarzyna Gralak (dyrektor działu sprzedaży w krakowskim oddziale Grupy).
KRK FM w listopadzie 2013 roku po 20 latach zastąpiło w eterze Radio Alfa. Kilka miesięcy wcześniej założyciel Radia Alfa i jego prezes Wojciech Jaworski rozstał się z rozgłośnią. Radio kupiła grupa przedsiębiorców (Janusz Długopolski, Artur Budzowski, Tomasz Majchrowski i Wojciech Majchrowski) i stworzyła KRK FM. W zespole radia znaleźli się m.in. byli radiowcy RMF FM, w tym Grzegorz Nowosielski (jako redaktor naczelny; odszedł z radia z końcem marca br.), Witold Odrobina i Robert Konatowicz.
Poznańskie Radio Blue FM dawniej było częścią sieci Blue FM, której większość częstotliwości w 2005 roku przejęło Radio Roxy (obecnie Rock Radio).
W fali wrzesień ub.r. – luty br. Radio KRK FM w Krakowie miało 1,4 proc. udziału w czasie słuchania, a Radio Blue FM w Poznaniu – 0,7 proc. (dane badanie Radio Track, realizowane przez Millward Brown).

(KOZ, 10.04.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.