Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 13, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN powołuje komisję do zbadania molestowania i mobbingu w pracy

TVN powołał dziś komisję, której zadaniem jest – jak się dowiedział „Presserwis” – zweryfikowanie „rozpowszechnianych publiczne twierdzeń, że osoby zatrudnione w TVN mogły być przedmiotem mobbingu lub molestowania w miejscu pracy”.

Zgodnie z decyzją zarządu spółki komisja zacznie działać w poniedziałek, wejdą do niej osoby z TVN i spoza firmy, a na zbadanie sprawy ma ona dwa tygodnie. „Do tego czasu TVN nie będzie komentował ani działań komisji, ani spekulacji medialnych” - czytamy w wewnętrznym komunikacie zarządu TVN.

Do komisji mogą się zgłaszać osoby, które były ofiarami mobbingu lub molestowania. Komisja będzie się też kontaktowała z pracownikami spółki z własnej inicjatywy. „Proces ten nie jest wymierzony w jakąkolwiek konkretną osobę” - zapewnia zarząd TVN.

W piątek władze spółki przyjęły też uchwałę pt. „Polityka TVN w zakresie zachowań niepożądanych”. W dokumencie, do którego dotarliśmy, napisano, że TVN „nie toleruje”: dyskryminacji, mobbingu, molestowania ani molestowania seksualnego. Przy definicji tego ostatniego napisano m.in., że jego przykładem są „niestosowne propozycje z podtekstem seksualnym” lub „propozycje seksualne w zamian za dobre traktowanie w pracy lub kontynuację zatrudnienia”. Takie zachowania można będzie zgłaszać przełożonym, działowi kadr lub departamentowi prawnemu spółki. W przypadku „uznania osoby winną” molestowania, konsekwencjami mogą być: „pisemne pouczenie, nagana, pozbawienie funkcji kierowniczej, oddelegowanie do innych obowiązków, zwolnienie z pracy”.

Na początku lutego tygodnik "Wprost" przedstawił historię „znanej dziennikarki” molestowanej przez "szefa zespołu bardzo popularnej stacji telewizyjnej". Wczoraj dyrektor programowy i członek zarządu TVN Edward Miszczak, pytany o tę sprawę powiedział nam: - Nie ma żadnych dowodów, o którą telewizję chodzi. Nie będziemy ulegać presji plotek.

- Zarząd TVN  postanowił powołać niezależną komisję składającą się z wewnętrznych i zewnętrznych ekspertów w celu zweryfikowania  rozpowszechnianych  publicznie twierdzeń, że osoby zatrudnione w TVN mogły być przedmiotem mobbingu lub molestowania w miejscu pracy - potwierdza Emilia Ordon, rzecznik prasowy TVN. - Komisja rozpocznie pracę w poniedziałek, 16 lutego i oczekuje się, że przekaże informację zarządowi w ciągu dwóch tygodni. Do tego czasu nie będziemy komentowac ani działań komisji ani spekulacji medialnych - dodaje.

Towarzystwo Dziennikarskie wzywa telewizje do zajęcia stanowiska ws. molestowania

RUT

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 13, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Towarzystwo Dziennikarskie wzywa telewizje do zajęcia stanowiska ws. molestowania

Seweryn Blumsztajn w imieniu Towarzystwa Dziennikarskiego wydał oświadczenie, w którym wzywa telewizje do zajęcia stanowiska w sprawie doniesień medialnych o molestowaniu seksualnym w jednej ze stacji.

W oświadczeniu czytamy:
W tygodniku „Wprost” z 2 lutego br. ukazała się informacja o molestowaniu jednej z dziennikarek wielkiej korporacji telewizyjnej przez gwiazdora tej telewizji. Nazwiska bohaterów afery nie zostały ujawnione.
Od publikacji we „Wprost” minęły niemal 2 tygodnie, a żadna z telewizji nie zajęła w tej sprawie stanowiska. Odezwali się za to internauci wskazując, o jaką firmę i jakie gwiazdy ich zdaniem chodzi.
Nie chcemy tutaj orzekać o wiarygodności artykułu z „Wprost” ani anonimowych najczęściej informacji z mediów społecznościowych, uważamy jednak, że sprawa jest poważna i nie można jej potraktować jak jeszcze jednej tabloidowej plotki. Molestowanie seksualne to poważny problem społeczny i oskarżenia wobec dużej firmy medialnej dotyczą w jakiejś mierze całego środowiska dziennikarskiego.
Ludzie mediów pouczają codziennie społeczeństwo na temat wielu spraw, w tym i moralności. Oczekuje się więc od nich, a szczególnie od telewizyjnych gwiazd, które są twarzami środowiska dziennikarskiego, etycznej wiarygodności. Niedopuszczalne wydaje nam się milczenie osób kierującymi telewizyjnym korporacjami. Oczekujemy przynajmniej informacji o przyjętych w ich firmach procedurach przeciwdziałających molestowaniu i mobbingowaniu pracowników.
Za Towarzystwo Dziennikarskie
Prezes Seweryn Blumsztajn

TVN powołuje komisję do zbadania molestowania i mobbingu w pracy

 

(13.02.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo