Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 13, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN powołuje komisję do zbadania molestowania i mobbingu w pracy

TVN powołał dziś komisję, której zadaniem jest – jak się dowiedział „Presserwis” – zweryfikowanie „rozpowszechnianych publiczne twierdzeń, że osoby zatrudnione w TVN mogły być przedmiotem mobbingu lub molestowania w miejscu pracy”.

Zgodnie z decyzją zarządu spółki komisja zacznie działać w poniedziałek, wejdą do niej osoby z TVN i spoza firmy, a na zbadanie sprawy ma ona dwa tygodnie. „Do tego czasu TVN nie będzie komentował ani działań komisji, ani spekulacji medialnych” - czytamy w wewnętrznym komunikacie zarządu TVN.

Do komisji mogą się zgłaszać osoby, które były ofiarami mobbingu lub molestowania. Komisja będzie się też kontaktowała z pracownikami spółki z własnej inicjatywy. „Proces ten nie jest wymierzony w jakąkolwiek konkretną osobę” - zapewnia zarząd TVN.

W piątek władze spółki przyjęły też uchwałę pt. „Polityka TVN w zakresie zachowań niepożądanych”. W dokumencie, do którego dotarliśmy, napisano, że TVN „nie toleruje”: dyskryminacji, mobbingu, molestowania ani molestowania seksualnego. Przy definicji tego ostatniego napisano m.in., że jego przykładem są „niestosowne propozycje z podtekstem seksualnym” lub „propozycje seksualne w zamian za dobre traktowanie w pracy lub kontynuację zatrudnienia”. Takie zachowania można będzie zgłaszać przełożonym, działowi kadr lub departamentowi prawnemu spółki. W przypadku „uznania osoby winną” molestowania, konsekwencjami mogą być: „pisemne pouczenie, nagana, pozbawienie funkcji kierowniczej, oddelegowanie do innych obowiązków, zwolnienie z pracy”.

Na początku lutego tygodnik "Wprost" przedstawił historię „znanej dziennikarki” molestowanej przez "szefa zespołu bardzo popularnej stacji telewizyjnej". Wczoraj dyrektor programowy i członek zarządu TVN Edward Miszczak, pytany o tę sprawę powiedział nam: - Nie ma żadnych dowodów, o którą telewizję chodzi. Nie będziemy ulegać presji plotek.

- Zarząd TVN  postanowił powołać niezależną komisję składającą się z wewnętrznych i zewnętrznych ekspertów w celu zweryfikowania  rozpowszechnianych  publicznie twierdzeń, że osoby zatrudnione w TVN mogły być przedmiotem mobbingu lub molestowania w miejscu pracy - potwierdza Emilia Ordon, rzecznik prasowy TVN. - Komisja rozpocznie pracę w poniedziałek, 16 lutego i oczekuje się, że przekaże informację zarządowi w ciągu dwóch tygodni. Do tego czasu nie będziemy komentowac ani działań komisji ani spekulacji medialnych - dodaje.

Towarzystwo Dziennikarskie wzywa telewizje do zajęcia stanowiska ws. molestowania

RUT

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.