Dział: PRASA

Dodano: Luty 28, 2006

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ostre Pióra rozdane

Dziennikarze mediów ogólnopolskich i regionalnych oderbali wczoraj w Warszawie Ostre Pióra 2005. Nagrody od 1997 roku przyznaje Business Centre Club.

Ostre Pióra przyznawane są dziennikarzom propagującym przedsiębiorczość i ideę wolnego runku. Wśród tegorocznych, 38 laureatów znaleźli się m.in: Joanna Blewąska z "Gazety Wyborczej - Łódź", Monika Kaczyńska z "Gazety Poznańskiej", Marek Jankowiak z "Gazety Pomorskiej", Paweł Zbierski z TVP 3 Gdańsk, Krzysztof Tomaszewski z "Gazety Prawnej". BCC przyznał również pięć nagród specjlanych. Otrzymali je: Jacek Ziarno ("Puls Biznesu"), Wiktor Legowicz (Polskie Radio), Emil Marat (Radio PiN 102 FM), Jan Pospieszalski i Krzysztof Skowroński z TVP. Wszystkim laureatom tegorocznej edycji konkursu wręczono wieczne pióra oraz pamiątkowe dyplomy.

(BS, 28.02.2006)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 01, 2006

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bonnier Business Press stawia na Polskę

Dotychczasowy prezes Bonnier Business Press – Vibjorn Madson będzie urzędował w Warszawie. Koncern zamierza więcej inwestować w naszym kraju.

Vibjorn Madson będzie nadzorował z Warszawy działania koncernu nie tylko w Polsce, ale także w Rosji, Chorwacji, Estonii, Bułgarii, Słowenii, Austrii oraz na Litwie i Łotwie. Za dzienniki biznesowe w Danii i Szwecji będzie odpowiadał nowo powołany prezes Jonas Bonnier. Jednocześnie właściciele skandynawskiego koncernu poinformowali o powołaniu specjalnych zespołów, których zadaniem jest przygotowanie firmy do ekspansji w Polsce i Rosji. Pod uwagę brane są inwestycje we wszystkie sektory mediowe. Koncern Bonnier AB jest zainteresowany przejęciem od Orkli udziałów w polskich spółkach, m.in. w dzienniku ”Rzeczpospolita”. – Niewykluczone są również przejęcia poza segmentem prasowym – mówi Waldemar Tevnell, prezes Bonnier Business (Polska). Zmiany są etapem porządkowania struktury koncernu w naszym kraju. Do Szwedów należy przez spółkę Bonnier Business (Polska) dziennik ”Puls Biznesu”, mają też 50 proc. udziałów w spółce Media Express wydającej ”Super Express”, są także właścicielem ”Pulsu Medycyny”.

(GK, 01.03.2006)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.