Dział: PERSONALIA

Dodano: Luty 28, 2006

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marek Barański zastępcą naczelnego ”Faktów i Mitów”

Marek Barański został zastępcą redaktora naczelnego tygodnika ”Fakty i Mity” (Błaja News). Zastąpi Andrzeja Rodana, który w styczniu odszedł z redakcji – powodem był m.in. stan zdrowia.

Do Łodzi, gdzie mieści się siedziba redakcji ”Faktów i Mitów”, nowy wicenaczelny będzie dojeżdżał kilka razy w tygodniu. Przeszłość Barańskiego nie przeszkadza naczelnemu ”Faktów i Mitów”. - Stawiamy na jego szerokie doświadczenie, znajomości i warsztat dziennikarski – mówi Roman Kotliński, redaktor naczelny antyklerykalnego tygodnika. Marek Szenborn, drugi zastępca naczelnego, pozostanie na stanowisku. Marek Barański w PRL-u przez wiele lat był związany z Polskim Radiem. W latach 80. był dziennikarzem w ”Dzienniku Telewizyjnym”. Po odejściu z telewizji w 1990 roku razem z Jerzym Urbanem założył tygodnik ”Nie”, gdzie przez 10 lat był zastępcą naczelnego. Następnie przeniósł się do ”Trybuny”, gdzie w 2002 roku został redaktorem naczelnym. Odszedł z redakcji na początku ub.r.

(AG, 28.02.2006)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.