Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 25, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Zet Chilli pozostanie tylko w trzech miastach, zastąpi je Antyradio

Eurozet chce zamienić częstotliwościami Radio Zet Chilli i Antyradio – nieoficjalnie dowiedział się ”Presserwis”. Nadawca stawia na format rockowy i idzie na starcie z Rock Radiem Agory.

Dziś ponadregionalne Radio Zet Chilli nadaje w 13 miastach, a sieć Antyradio tworzą stacje w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Według ustaleń "Presserwisu" Antyradio miałoby przejąć 12 częstotliwości Zet Chilli. Zamiany nie będzie na Śląsku, bo tam Zet Chilli ma koncesję lokalną o wyspecjalizowanym charakterze muzycznym, a Antyradio na Śląsku ma już swoją częstotliwość. W Warszawie i Krakowie, gdzie Antyardio też jest obecne, zamieni się częstotliwościami z Zet Chilli. Po zmianie Antyradio nadawać będzie w 13 miastach, a Zet Chilli w trzech aglomeracjach (Warszawa, Kraków, Katowice).
Nadawca decyduje się na taką zmianę, bo większy potencjał dostrzega w formacie rockowym niż w muzyce chillout. Przedstawiciele Eurozetu nie chcieli komentować ustaleń ”Presserwisu”, ale należąca do Eurozetu spółka Zet Premium wystąpiła już do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z wnioskami o zmiany nazw stacji.
Leszek Kozioł, prezes Radia Eska: "Decyzja Eurozet jest słuszna, bo trudno uznać za sukces wyniki sieci Zet Chilli"
W okresie grudzień ub.r. – maj br. Radio Zet Chilli w Warszawie miało 1,7 proc. udziału w czasie słuchania, w Trójmieście – 2,7 proc., na Śląsku – 0,4 proc., w Krakowie – 1,5 proc., we Wrocławiu – 0,7 proc., w Łodzi – 2,7 proc., a w Poznaniu – 2,3 proc. (dane: badanie Radio Track, realizowane przez Millward Brown). Z kolei słuchalność Antyradia w Warszawie w tym czasie wynosiła 3 proc., w Krakowie – 2,4 proc., a na Śląsku – 2,9 proc.
Eurozet jest kolejnym – po Grupie Radiowej Agora – nadawcą, który chce wykorzystać fakt ograniczenia w grudniu ub.r. zasięgu Eski Rock (Grupa Radiowa Time) - nadawała we wszystkich miastach, w których chce nadawać Antyradio, ale pozostała tylko w stolicy. Agora w styczniu br. zmieniła nazwę Radia Roxy na Rock Radio, a muzykę alternatywną zastąpiono rockową. Licząca siedem stacji sieć Rock Radio dotychczas konkurowała z Antyradiem w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Po zmianach w ofercie Eurozetu oba radia – Rock Radio i Antyradio – dostępne będą także w Poznaniu i we Wrocławiu.

(KOZ, 25.06.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.