Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 17, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie ma zgody wśród akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu w sprawie Polkomtelu

Walne zgromadzenie Cyfrowego Polsatu zdecydowało o warunkowej emisji akcji, która jest przeznaczona dla wspólników spółki Metelem, pośredniego właściciela Polkomtelu. Jednak zdaniem części akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu zarząd tej spółki za wysoko wycenia Polkomtel. Wczorajsze nadzwyczajne walne zgromadzenie wspólników Cyfrowego Polsatu zostało przerwane do 23 stycznia br.

Zgodnie z przyjętym porządkiem obrad walnego zgromadzenia do podjęcia zostały m.in. uchwały o pozbawieniu prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy oraz warunkowej emisji 291.193.180 warrantów serii I uprawniających do objęcia akcji serii I.
Zgodnie z uchwałą walnego wszystkie akcje serii I zostaną przeznaczone do objęcia przez Argumenol Investment Company Limited, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Karswell Limited oraz Sensor Overseas Limited - wspólników spółki Metelem, pośredniego właściciela Polkomtelu.
Cena emisyjna została ustalona na 21,12 zł. Wyemitowane akcje zostaną pokryte w całości wkładem niepieniężnym w postaci udziałów spółki Metelem o łącznej szacunkowej wartości w kwocie 6,15 mld zł.
Sprzeciw wobec tej uchwały zgłosiły: Aviva OFE, Nordea OFE i PZU OFE. Działający w porozumieniu akcjonariusze Aviva OFE i Nordea OFE nie zgadzają się z wyceną udziałów w Metelem dokonaną przez zarząd Cyfrowego Polsatu. W ich opinii wycena udziałów w Metelem powinna oscylować w granicach 5,3-5,4 mld zł.
Aviva OFE i Nordea OFE mają odpowiednio: 5,74 proc. i 1,43 proc. udziałów w kapitale oraz 3,79 proc. i 0,94 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Cyfrowego Polsatu.
W połowie listopada 2013 roku Cyfrowy Polsat poinformował, że zawarł umowę przejęcia 83,8 proc. akcji spółki Metelem, która jest właścicielem 100 proc. akcji Polkomtelu, operatora sieci Plus.
Z kolei w drugiej połowie grudnia 2013 spółka poinformowała o dołączeniu do transakcji przez EBOiR, dzięki czemu Cyfrowy Polsat przejmie również pozostałe 16,2 proc. udziałów w Metelem i stanie się jedynym właścicielem tej spółki. (PAP)

(17.01.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.